‘Kur i përmendej emri, dridheshin’, kush ishte ‘gangsteri i Prishtinës’ – që reperi Unikkatil e përmend edhe në këngë!

Kur i përmendej emri, kishte edhe të tillë që dridheshin. Gani Krasniqi, që në Prishtinë dhe kudo në Kosovë njihet si Gani Kolovica, ka një karrierë famoze në fushën e luftërave private përmes stilit fer, e që ishte frymë e kohës së viteve 70. Lufta fer nuk kishte pas vetes policë as shtet, por pas saj qëndronin besnikëria dhe rregullat e pashkruara që respektoheshin në përpikëri prej akterëve që rriheshin në vendin e caktuar.LINK

Të vdekurit “e lumtur”, njihuni me rastet më të çuditshme në botë

Një fotograf serb ka bërë fotografi të varrezave të romëve në Vranje të Serbisë.
Afër Banjës së këtij qyteti ndodhen varrezat e romëve të cilët varfërinë dhe jetën e vështirë e kanë mundur në mënyrën më të mirë me muzikë dhe festë.
Një pjesë që janë varrosur aty janë muzikantë që kanë kënduar nëpër gjithë jugun e Serbisë.
Fotografitë e të vdekurve duket se janë përzgjedhur nga momentet më të lumtura të tyre.

Lufta e vërtetë. Tigri i madh sulmon Pitonin shiko fundin…!! (VIDEO)

Lufta e vërtetë. Tigri i madh sulmon Pitonin shiko fundin…!!
Në këtë videoklip ju mund të shikoni Giant python vs tiger. Lufta e vërtetë. Tiger i madh sulm python. Ky është një videoklip shumë i mahnitshëm.
Unë shpresoj se ju pëlqen ky videoklip shumë. Prandaj shikoni këtë videoklip dhe kënaquni.
Ndiqeni Videon më poshtë

 

LINK

E pabesueshme: Ky Mercedes-Benz SLR McLaren lihet i braktisur për gjashtë vjet, çfarë ndodhi me këtë makinë bishë do mbeteni pa fjalë…(Foto)

Policia në Çeki e ka konfiskuar gjatë vitit 2011 një makinë të rrallë, që i përkiste një mashtruesi financiar i cili kishte bërë një varg shkeljesh ekonomike.Mirëpo, në vend se ta shitet apo të vihet në funksion, Mercedes-Benz SLR McLaren ka mbetur i parkuar për gjashtë vjet, duke marrë dëmtime të konsiderueshme me kalimin e kohës, transmeton Telegrafi.Pronari i super-veturës që i përket një edicioni të limituar, nuk është lajmëruar kurrë, por edhe nëse ndodhë një gjë e tillë, i duhet të paguajë shumë taksa për ta kthyer prapa.Në anën tjetër, me ligjet në fuqi, nuk mund të shitet sepse e ka një pronar dhe duhet të kalojë koha e caktuar, derisa kthehet në pronësi të institucioneve.
Ndryshe, vetura është prodhim i bashkëpunimit të parë, që kishin bërë dikur kompania gjermane me atë britanike. /Telegrafi/ Ndiqni fotot e ‘bishes’

Prindërit humbën djalin e tyre 4 vjeçar në një stacion treni dhe e kërkuan për pesë vjet. Por kur e gjetën, ndodh e papritura ….

Është e paqartë sesi Liu Quoqing dhe gruaja e tij Zhang Mei humbën djalin e tyre Liu Qiangqiang. Liu mund të kujtojë vetëm se ndodhi 10 vjet më parë kur ata ishin duke pritur për një tren në qytet që të vizitonin të afërmit e tyre. Në stacionin e trenit, kur po blinin disa ushqime, djali i tyre u zhduk pa qenë në dijeni të tyre.
Qiangqiang ishte vetëm katër vjeç në atë kohë. Që atëherë, prindërit zemërthyer filluan kërkimin e gjatë dhe të vështirë për djalin e tyre të humbur. Ata kishin kërkuar kudo, madje edhe në krahinat fqinje, por nuk e gjetën dot. …LINK

Një person gjendet i varur në Durrës, çfarë u zbulua rreth tij

Një person është gjetur i varur në Durrës, në afërsi të banesës ku jetonte me familjen.

Zbulimi tronditës është bërë gjatë ditës së djeshme, e martë, në lagjen nr.15, në zonën e Spitallës.

Më konkretisht në magazinën pranë banesës, është gjetur i varur me litar, 66-vjeçari H.L.

Trupi i tij i pajetë u gjet nga familjarët, të cilët prej orësh e kërkonin dhe nuk po e gjenin, deri kur u përballën me skenën e rëndë.

Nga hetimet paraprake, bazuar edhe në dëshmitë e të afërmve të të ndjerit, rezulton se i moshuari prej kohësh vuante nga depresioni.

Për ndjekje të mëtejshme lidhur me këtë rast materialet iu referuan Prokurorisë së Durrësit.

Nëse e gjeni se ku ndodhet vajza në këtë FOTO, atëherë keni super-shikim

Në internet vazhdimisht po paraqiten foto me të cilat ngacmohet kujtesa dhe shikimi ynë dhe një e tillë është edhe kjo.
Nuk dihet se kush e ka realizuar, por vërtetë ky artist e ka maskuar mjaft mirë këtë grua në mesin e gurëve.
Dhe nëse ju arrini ta dalloni brenda 20 sekondave, atëherë vërtetë keni një shikim të përkryer.
Nëse se keni gjetur ende kliko më poshtë për të zbuluar se ku gjendet vajza.

Receta që ndihmon në uljen e nivelit të triglicerideve dhe sheqerit në gjak. 100% e sigurt dhe natyrale

Njerëz të ndryshëm e kanë përdorur këtë recetë për një kohë të gjatë dhe shumë prej tyre gëzojnë shëndet të plotë. Kjo mënyrë do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e sheqerit në gjak dhe të humbni peshë në mënyrë natyrale.

Përbërësit:

2 shkopinj kanellë
1 lugë gjelle karafila
1.5 litër ujë
Përgatitja:

Hidhni ujin në një enë dhe shtoni në të kanellën dhe karafilin.
Përbërjen vendosini në frigorifer për 4-5 ditë, në mënyrë që përbërësit të kombinohen mirë dhe të lëshojnë të gjitha vlerat ushqyese. Doza e rekomanduar në ditë është 100 ml. Pijeni çdo mëngjes para se të hani apo pini diçka tjetër!
Nëse doza ju mbaron për 4 ditë, përgatisni një tjetër. Përsëriteni trajtimin dy herë dhe më pas bëni një pushim për 15 ditë! Ky ilaç natyral do t’ju ndihmojë të ulni nivelin e kolesterolit dhe triglicerideve.

Ti me thuaj cfare forme i ke buzet, une te te them cfare karakteri ke

Në kokën e njeriut përplasen gjithmonë këto gjëra:

– Dje, sot dhe nesër!
– E kaluara, e tashmja dhe e ardhmja!

– Ç’ndodhi, ç’po ndodhë dhe ç’do të ndodhë?!

Njeriun më shumë e brengos fati i së ardhmes, dhe gjithmonë e ardhmja i bëhet synim studimi, dhe faktet, qofshin ato të vërteta apo jo, e që flasin për të ardhmen, i duken kurreshtare dhe interesante, nganjëherë njeriu duke u brengos shumë për të ardhmen, bie në pus të pa fund, sepse futet aty ku nuk i takon dhe ku nuk ka përgjigje për njeriun, i lë mangu obligimet gjatë ditës duke u dhënë pas “zbulimit të së ardhmes”, ende pa e jetu të sotshmen e kërkon të nesërmen, sa çudi!
E njeriu është qenie fizike, psikike dhe shpirtërore, është krijesa e fundit e Zotit në tokë dhe më e nderuara, shkaku pse njeriu bart një përgjegjësi para Zotit dhe para njerëzve është mendja, ai jeton në mes të së kaluarës, së tashmes dhe së ardhmes, e kaluara ka shku dhe s’mund ta kthejmë asesi, e tashmja jetohet dhe në të tashmen duhet të investohet, ndërsa e ardhmja është e fshehtë dhe sekrete, mund të përgatitemi për të, por nuk na takon që të mundohemi të fshehtat e së ardhmes “t’i bëjmë të njohura”, sepse kjo i takon dikujt tjetër, e jeta në këtë botë për njeriun është sikur leximi i një libri, duke e lexu një faqe libri, nuk e din çka pason në faqen tjetër, pra, ti jeton sot, por nuk e din sigurt se a do të jetosh edhe nesër apo jo.
LINK

Rrëfimi shokues i fermerit: Domateve u injektojmë hormone dhe skuqen për 24 orë. Ja si t’i dalloni (Video)

Emisioni investigativ “BOOM” ka sjellë një dëshmi tronditëse të një fermeri për produktet bujqësore që konsumojmë.
Ai pohon se domateve dhe kastravecave i bëjnë hormone ose i lyejnë në mënyrë që produkti të rritet dhe të piqet shpejt.
Fermeri thekson se brenda 24 orëve domatja skuqet dhe shkon direkt për konsumim.
“Trangujt, ne i tresim urenë atje dhe hedhim në darkë dhe të nesërmen mbrëma ne e vjelim. Spinaqin nuk e ha dot, ku kemi më kontroll ne. Ne e pjekim me zor domaten. Pse pak po vdesim ne”, shprehet fermeri.
LINK