A është natyral mjalti që po konsumoni? Ja si ta kuptoni

Mund të jemi gënjyer shumë shpesh por mbase vazhdojmë edhe të gënjehemi për atë çfarë konsumojmë për cilësinë dhe vërtetësinë.Sipas një eksperti nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ekziston metoda, të cilat na ndihmojnë që të kuptojmë nëse mjalti është natyral apo i përpunuar.Përmes disa metodave që ai ka dhënë ju mund të provoni.

Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Si t’i keni rrobat e bardha pa pasur nevojë të përdorin zbardhues ose klor

Përveç të qenit një produkt që ndihmon në heqjen e njollave dhe papastërtisë, Uthulla e Bardhë nuk është agresive me pëlhura dhe i ndihmon ato të zbuten në mënyrë që ata të mos kenë nevojë të përdorin softeners pëlhurash.Si të përdorni?Shtoni 1 deri në 1 filxhan uthull të distiluar të bardhë në detergjentin tuaj të pastër..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Turqit do të ndërtojnë aeroportin e Vlorës, kjo është arsyeja që të gjithë do ta braktisim Rinasin

Image result for Turqit do të ndërtojnë aeroportin e Vlorës, kjo është arsyeja që të gjithë do ta braktisim Rinasin

Shqiptarët për shumë vite,dhe vazhdojnë ende,të paguajnë çmime të kripura për të udhëtuar me avion. Por, duket se më në fund do të ketë një zgjidhje.Kjo pais çmimet e biletave në Aeroportin e Vlorës do të jenë më të ulëta se në Rinas. Qeveria ka dërguar në Kuvend projektligjin që përcakton procedurën e negociatave.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Arta Marku reagon për “rrëmbimin” e Nezar Seitit nga qeveria

Për ekstradimin që iu bë Nezar Seitit, njeriut që siguronte logjistikën dhe mbante paratë e Habilajve ka reaguar edhe Prokuroria e Përgjithshme.Në një sqarim të shkurtër për mediat, zyra e shtypit e Prokurorisë së Përgjithshme njofton se: “Në përgjigje të rastit “Seiti”, do të fillojnë verifikimet”.Por mediat duket se janë një hap para Prokurorise..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

MENDONTE SE ISHTE NJË MONEDHË E ÇUDITSHME, DJALI E TËRHOQI DHE ZBULOI DIÇKA TË FRIKSHME

Shpesh kurioziteti na çon të shqyrtojmë edhe gjërat më të parëndësishme që mund të shohim në rrugë,kështu bëri edhe Mike Corriero,një amerikan i ri i cili pa një gjë të çuditshme në mur,e tërhoqi dhe ajo që zbuloi ishte paska e frikshme.Ai vuri re një objekt të çuditshëm në murin e kopshtit të tij që në pamje.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kur DioGuardi ‘dridhi’ Kongresin Amerikan: Unë jam shqiptar etnik (Video)

Në nëntor të vitit 1984 shqiptaro-amerikani Joseph DioGuardi, anëtar i Partisë Republikane u zgjodh anëtar i Kongresit Amerikan në një distrikt të shtetit të New Yorkut që përfaqësohej nga demokratët për 50 vjet rresht.Por falë mbështetjes nga Presidenti Regan dhe zëvendëspresidenti Bush ai bëri një fushatë të suksesshme dhe fitoi duke nisur kështu një karrierë politike.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Gazetari: Ju jeni e Krishter, pse i keni pranuar miljona emigrand Islam? Merkel pergjigjet

Ndihem e pasur kur populli im ka një ekonomi,arsim,shëndetësi të fortë,si dhe drejtësi e barazi për të gjithëAngela Merkel – intervistë.Gazetari: A jeni milionere.Merkel: Jo, nuk më duhen milionat.Ndihem e pasur kur populli im ka një ekonomi, arsim, shëndetësi të fortë, si dhe drejtësi e barazi për të gjithë.Gazetari: Meqë ju i takoni besimit Krishtere.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Prokuroria kërkon Shkëlzenin, Berisha shpërthen në Parlament: Ku do futeni ju, ku do veni?

Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një fletë-thirrje për Shkëlzen Berishën,të birin e Sali Berishës, për çështjen CEZ, ndërsa vetë ish-kryeministri është hakërryer keq ndaj deputetëve në kuvend.Ai ka kërcënuar nëpërmjet protestës që do të mbahet më datë 27 janar nga partitë opozitare, e cila mendohet të jetë një protestë e madhe, gjithmonë sipas Berishës.Ish-lideri demokrat.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Plani amerikan: Serbia do të njoh Kosovën, ja çfare do mer në këmbim

Sot në mediat serbe është bër publika një plan kompromisi mes SHBA-ve dhe Serbis, sipas mediave serbe.Nëse ju do të hekni dorë nga Kosova dhe duke njohur pavarësinë e saj, në kembim mund të merrni Republikën Serbe, kjo është oferta për serbët nga Amerika dhe aleatët perëndimor.Sponsorët Prishtinë, kryesisht Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Babai që sot humbi 4 fëmijët dhe gruan e tij, para disa viteve u godit nga një tjetër fatkeqësi

Familja Zulbeari që sot u godit nga një fatkeqësi e rëndë, ku humbën jetën nëna 39 vjeçare me katër fëmijët e saj të mitur, dhjetë vjet më parë nga fshati Cerovë janë shpërngulur në Tetovë,njofton TetovaSot. Fqinjët thonë se familja ishte e varfër. Ata mezi ia dilnin muajit.Për ta bërë edhe me të rëndë tragjedinë.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin