Rama i jep ultimatum Xhafës, pas përplasjes për kokainën

Kapja e 613 kg kokainë në Durrës, solli një përplasje të papritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ishte ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj i cili reagoi fillimisht mbi aksionin e madh ku u kap droga me vlerë plot 118 milionë euro, duke falenderuar agjensitë e huaja për bashkëpunimin.
Vazhdo të plotë lajmin

Ky fermer shpëtoi arën e tij nga zjarri që rrezikonte ti digjte çdo gjë që ai kishte mbjellur

Me ardhjen e verës bujqit gëzohen shumë sepse ata marrin pasuritë bujqësore që ata kishin mbjellur gjatë dimrit, por vera ka edhe rrezikun e vet.Një fermer nga Colorado shpëton arën e vet.

Nga flaka që po rrezikonte t’i digjte çdo gjë që ai kishte mbjellur.Ai me ndihmën e traktorit arrin..
Vazhdo të plotë lajmin

SHBA kërcënon Turqinë me sanksione

Shtetet e Bashkuara i kanë kërkuar Turqisë të braktisë idenë e blerjes së sistemit raketor anti-ajror S-400 nga Rusia, duke paralajmëruar Ankaranë për pasojat e vendimit të saj, njoftoi Haberturk duke cituar një burim në Uashington.

Sipas gazetës turke, një zyrtar amerikan i paidentifikuar shprehu shqetësimet e tij rreth blerjes/.
Vazhdo të plotë lajmin

Thuaji lamtumirë marramendjes, lodhjes kronike, problemeve të tiroides, artritit e shumë problemeve të tjera, me këtë bimë që deri sot e keni shpërfillur

Ushqimet e përpunuara që ne konsumojmë çdo ditë janë armiqtë tanë më të mëdhenj te mireqenies tone.Për më tepër, ne jemi të ekspozuar ndaj stresit të vazhdueshëm.

Kimikateve të dëmshme, ndotësve në mjedisin tonë, faktore keto demtues te shëndetit tonë.Për shkak të kësaj, jemi të prirur për semundje të ndryshme.
Vazhdo të plotë lajmin

Prindët humbin tre fëmijë në një aksident, por pas gjashtë muajsh do të ndodhë një mrekulli

Nuk mund ta imagjinonim kurrë se ç’do të thotë të humbësh një fëmijë.. Shumë prindër mendojnë se ata kurrë nuk do të jenë në gjendje të kapërcejnë një tragjedi të ngjashme.

Por Chris dhe Lori e bënë atë, duke na treguar se gjithmonë ka arsye për të vazhduar jetën.Në maj të vitit 2007..
Vazhdo të plotë lajmin

“Spiuni” që tërboi Berishën: Çdo marrëveshje e re me Greqinë, më e mirë se ajo e Berishës dhe Bashës. Berisha për pak krijoi përplasje Turqi-Greqi-Shqipëri

Ndër të paktat dalje publike të ekspertit Artur Meçollari në lidhje me marrëveshjen e detit me Greqinë është edhe pjesëmarrja e tij në vitin 2015 në emisionin “Top Show” në Top Channel.

Meçollari ishte i bindur se çdo marrëveshje e re do të ishte më e mirë se ajo e vitit 2009..
Vazhdo të plotë lajmin

Spërkatni xhamat e veturave me këta përbërës, nuk ngrihen asnjëherë

Për përgatitjen e këtij lëngu të fuqishëm duhet të ndani një sasi shumë të vogël parash.Shkrirja e akullit nga xhamat e veturave për shumicën e shoferëve është e obligueshme të përgatiten për ngasje në muajt e dimrit.

Shtresa e fortë e akullit na detyron ta heqim akullin me gërryese në dorë..
Vazhdo të plotë lajmin

Këto janë procedurat për liberalizimin e vizave

Këto janë procedurat për liberalizimin e vizave

Taulant Kryeziu, ekspert i integrimeve evropiane, ka sqaruar procedurat për liberalizimin e vizave për Kosovën
Më poshtë gjeni të plotë postimin e tij:

Sa i përket procedurës së vendimmarrjes në procesin e liberalizmit të vizave, rregullorja Këshillit 539/2001, kërkon bashkëpunimin e tre institucioneve të BE-së: Komisioni Evropian, Parlamentit Evropian dhe Këshillit.
Vazhdo të plotë lajmin

Mes stuhisë me borë, foto e këtyre dy policëve në Dibër po bën namin në internet

Si keta dy efektive jane me qindra qe jane shperndare ne te gjithe vendin per t’u kujdesur qe ne rruge te shkoje cdo gje mire,pavaresisht ngricave.

Por ne Diber,situata eshte edhe me e renduar per shkak te stuhise se bores dhe te ftohtit.E keto foto publikuar nga policia e Shtetit.
Vazhdo të plotë lajmin

Bisha nuk ngel askund këtë e prodhoi Gjermani e jo Shqiptari (VIDEO)

Bisha nuk ngel askund kët e prodhoi Gjermani e jo Shqiptari (VIDEO)Skena e fermerit të kohës së shkuar që lëron tokën me parmendë,ndërkohë që i shkon djersa çurg nuk duket aspak ndjellëse.

Madje as në rast kur e shohim në rehatinë e shtëpisë aty nga kolltuku në ndonjë film..
Vazhdo të plotë lajmin