Vetëm 2 minuta dhe ja si e ndryshon vazelina jetën tuaj

Vaselina eshte e lirë dhe ka një numër të pafund përdorimesh.1. Thembra te plasaritura:Vendosni një shtresë vazeline në këmbët tuaja gjatë natës, mbulojini ato duke veshur çorape dhe zgjohuni me kembe më të buta, çdo ditë! Në këtë mënyrë, ju nuk turpëroheni sa herë shkoni per pedikyr.2. Kutikula te thata..
Vazhdo Artikullin e plotë

Banorët e Gërdecit thirrje Arta Markut: Na rikthe shpresën e humbur, për ndryshe…

Tragjedia e ndodhur 10 vite me pare shkaktoi viktima.Familjaret e tyre vazhdojne te kerkojne ende drejtesi,pasi asnje nga zyrtaret shteteror nuk ka marre denim per shperthimin e ndodhur ne Gerdec.

Ata i drejtojne kërkesë prokurores së re,për të rihapur këtë çështje.“I drejtohem Prokurores së re,që të na hapë një dritë jeshile..
Vazhdo Artikullin e plotë

E kërkoi vajzën për 15 vjet, pa e ditur se e kishte dy hapa larg shtëpisë

Kjo histori e gruas që kërkoi vajzën e saj për më shumë se 15 vjet arriti të ketë një fund,por jo të lumtur.Luisa Olivera,nëna e Mariela Tasat,nga Argjentina.

Jetoi në pritje të tingullit të telefonit, të dëshpëruar për të dëgjuar zërin e fëmijës së saj apo një lajm i mirë për të..
Vazhdo Artikullin e plotë

Zbardhen detajet e reja nga ekzekutimi i Memli Begallës, në kërkim edhe një shtetas tjetër

Në ekzekutimin e biznesmenit Memli Begalla dyshohet se kanë marrë pjesë 3 persona,nga dy që janë arrestuar deri më tani nga policia.

Vrasja e ndodhur në zonën e ish-bllokut në Tiranë tronditi kryeqytetin pak javë më parë, ndërsa pak ditë pas ngjarjes u deklarua arrestimi I ish-policit Ardian Serezi dhe Denis Demirit..
Vazhdo Artikullin e plotë

Goditet rëndë banda e 18 shqiptarëve në Itali, 2 prej tyre fshihen në Shqipëri

Goditet rëndë banda e 18 shqiptarëve në Itali, 2 prej tyre fshihen në Shqipëri

Për të paktën pesë grabitje dhe më shumë se 30 vjedhje shtëpish në Campania dhe në Lazio janë përgjegjës 18 shqiptarë dhe 2 italianë,të cilët u arrestuan nga karabinierët italianë me urdhër të prokurorisë së Caserta për krime,vjedhje të rënda dhe grabitje.

Nëntë urdhra janë ekzekutuar për arrest me burg,një për arrest shtëpie..
Vazhdo Artikullin e plotë

Trondit NASA: Mund të mos dërgojmë më njerëz në Hënë pas asaj që i ndodhi astronautit

Një astronaut i NASA-s,i cili kaloi një vit në hapësirë ??tani ka ADN të ndryshëm nga vëllait të tij binjak – një zbulim që mund t’i ndalonte njerëzit që shkojnë ndonjëherë në Mars.

Scott Kelly kaloi më shumë se 500 ditë në hapësirë,por kur ai u kthye,një bateri e testeve zbuloi diçka befasuese..
Vazhdo Artikullin e plotë

Tragjike në Itali , vret nënën 101 vjeçare dhe veten pasi zbuloi sëmundjen e rëndë

Vrau nënën e tij 101 vjeçe dhe më pas vrau veten. Tragjedia ka ndodhur në Rivoli në Itali.Burri që mbante një pistoletë po vetë, kishte zbuluar prej pak kohësh se kishte një tumor në pancreas.

Siç kishte shpjeguar në një letër që u gjet nga karabinierët.Për të njoftuar policinë ka qenë vetë..
Vazhdo Artikullin e plotë

Fier/ 31-vjeçari mbërrin i pajetë në spital, dyshohet nga overdoza


Një 31-vjeçar ka mbërritur i pajetë në spitalin e Fierit.Mësohet se i riu, Andi Bendo, dyshohet se ka ndërruar jetë nga overdoza.Si fillim i riu është dërguar në qendrën shëndetësore të Patosit, dhe më pas në Fier.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja dhe kur është..
Vazhdo Artikullin e plotë

A e dini se ky këngëtar është vëllai i Ermal Fejzullahut?

sb1_1515666198-6722170

Pavarësisht moshës që ka, ai vazhdon të jetë ndër këngëtarët më të dashur në vend.Talentin e tij për muzikë e ka trashëguar edhe djali i tij Ermali, i cili poashtu është një këngëtar shumë i pëlqyer.

Por,a e dini se Sabriu ka edhe një djalë tjetër më të moshuar se Ermali..
Vazhdo Artikullin e plotë

Nënë e bijë të zhytura në varfëri, 11-vjeçarja mes lotësh: Lus zotin të kem bukë të ha! ( VIDEO )

Rasti i mëposhtëm bën fjalë për një familje nga Shkupi, që jeton në gjendje të rrënuar në një shtëpi të improvizuar me dërrasa, kartonë e plastmasë, ajo shërben si strehë për nënë e bijë.

Adriana 38 vjeç, rrëfen dramën e jetës së saj, një dramë që ka nisur që kur ishte 7 vjeç..
Vazhdo Artikullin e plotë