Trondit NASA: Mund të mos dërgojmë më njerëz në Hënë pas asaj që i ndodhi astronautit

Një astronaut i NASA-s,i cili kaloi një vit në hapësirë ??tani ka ADN të ndryshëm nga vëllait të tij binjak – një zbulim që mund t’i ndalonte njerëzit që shkojnë ndonjëherë në Mars.

Scott Kelly kaloi më shumë se 500 ditë në hapësirë,por kur ai u kthye,një bateri e testeve zbuloi diçka befasuese..
Vazhdo Artikullin e plotë

Tragjike në Itali , vret nënën 101 vjeçare dhe veten pasi zbuloi sëmundjen e rëndë

Vrau nënën e tij 101 vjeçe dhe më pas vrau veten. Tragjedia ka ndodhur në Rivoli në Itali.Burri që mbante një pistoletë po vetë, kishte zbuluar prej pak kohësh se kishte një tumor në pancreas.

Siç kishte shpjeguar në një letër që u gjet nga karabinierët.Për të njoftuar policinë ka qenë vetë..
Vazhdo Artikullin e plotë

Fier/ 31-vjeçari mbërrin i pajetë në spital, dyshohet nga overdoza


Një 31-vjeçar ka mbërritur i pajetë në spitalin e Fierit.Mësohet se i riu, Andi Bendo, dyshohet se ka ndërruar jetë nga overdoza.Si fillim i riu është dërguar në qendrën shëndetësore të Patosit, dhe më pas në Fier.

Deri më tani nuk dihen rrethanat se si ka ndodhur ngjarja dhe kur është..
Vazhdo Artikullin e plotë

A e dini se ky këngëtar është vëllai i Ermal Fejzullahut?

sb1_1515666198-6722170

Pavarësisht moshës që ka, ai vazhdon të jetë ndër këngëtarët më të dashur në vend.Talentin e tij për muzikë e ka trashëguar edhe djali i tij Ermali, i cili poashtu është një këngëtar shumë i pëlqyer.

Por,a e dini se Sabriu ka edhe një djalë tjetër më të moshuar se Ermali..
Vazhdo Artikullin e plotë

Nënë e bijë të zhytura në varfëri, 11-vjeçarja mes lotësh: Lus zotin të kem bukë të ha! ( VIDEO )

Rasti i mëposhtëm bën fjalë për një familje nga Shkupi, që jeton në gjendje të rrënuar në një shtëpi të improvizuar me dërrasa, kartonë e plastmasë, ajo shërben si strehë për nënë e bijë.

Adriana 38 vjeç, rrëfen dramën e jetës së saj, një dramë që ka nisur që kur ishte 7 vjeç..
Vazhdo Artikullin e plotë

Arkeologët, tmerri i investitorëve në Greqi

Debati mes arkeologëve dhe Bashkisë së Durrësit për çështjen e ndërtimit të Velierës mbi rrënojat arkeologjike të kategorisë A u desh të mbërrinte në gjykatë.

Gjykata vendosi më 13 shkurt pezullimin e punimeve, por ende pa u zbardhur vendimi i saj, Bashkia e Durrësit ka hapur tenderin e ri për vazhdimin..
Vazhdo Artikullin e plotë

Patent shoferët e Kosovës së shpejti do të njihen në shtetet e BE-së!

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj ka njoftuar së shpejti do të ketë marrëveshje për njohjen reciproke për ndërrimin e patentë-shoferëve të Kosovës me patentë-shoferë të shteteve të BE-së.

‘Ministria e Punëve të Brendshme është duke punuar që në afat sa më të shkurtër të kemi marrëveshje reciproke për njohjen..
Vazhdo Artikullin e plotë

Cila është makina më e preferuar e politikanëve shqiptarë, Monika Kryemadhi bën diferencën (Foto)

Kur vjen puna te luksi i makinave me të cilën udhëtojnë, politikanët shqiptarë janë të parët. Makinat e tyre kushtojnë mijëra euro, ku gjatë ditëve të seancave parlamentare, hapësira para Kuvendit kthehet në një paradë.

Mercedes S-Сlass Saloon është një nga makinat më të pëlqyera të politikanëve tanë.Ndaj këtë fundjavë vendosëm..
Vazhdo Artikullin e plotë

VIDEO/ “500 mijë USD?! Nuk di gjë, m’i kanë dhënë pa me pyetur”, Rama tallet me Bashën: Koha për t’u rrëfyer në Prokurori

Kryeministri Edi Rama ka vijuar të zbardhë kontraditat e kryedemokratit Lulzim Basha gjatë një interviste për gazetarin Blendi Fevziu.

Shefi i qeverisë ka publikuar një video në rrjetin social Facebook ku Basha ndërron disa herë qëndrimin e tij në një kohë të shkurtër duke hedhur dyshime mbi fjalën e tij..
Vazhdo Artikullin e plotë

Mediat serbe: Ky është plani amerikan për Kosoven dhe Serbinë

Sipas gazetës beogradase Vecernje Novosti amerikanët, të pakënaqur me performansën e BE’së në bisedimet janë kanë përgatitur një plan për Kosovën dhe Serbinë.

Sipas Novostit Serbisë i kërkohet që Kosovës t’ia mundësojë anëtarësimin në organizata ndërkombëtare, përfshirë OKB’në ndërsa Kosovës krijimin e Asociacionit me kompetenca të mëdha në arsim..
Vazhdo Artikullin e plotë