Përsëri vajzat nga Shqipëria: Më mirë martohemi me Serbë sa sa me Kosovarë (Video)

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave.Mirëpo ka të tillë që mendojnë ndryshe duke thënë se gratë shqiptare janë vetësakrifikuese, i respektojnë burrat dhe familja për to është e shenjtë.
Për të vazhduar kliko më poshtë

 

 

 

 

 

 

Reklama > Link

NATO-ja alarmon Shqiptaret, KUJDES..Ushtria serbe për disa orë mundë ta marr Kosovën

Menjëherë në fillim të bisedës, ai ndërpreu Thaçin dhe Mustafo të cilët folën për „marrjen e kontrollit të kufirit verior“ dhe kërcënimin e pretenduar të „agresionit të madh serb“.Njeriu i parë i NATO-s tha se Prishtina në asnjë mënyrë nuk duhet të imponojë.

Aleancën ushtarake perëndimore në luftë.Ai theksoi se Forcat e Armatosura Serbe kanë një avantazh operacional dhe taktik në terren.
Për të vazhduar kliko më poshtë

 

 

 

 

 

 

Reklama > Linku

Si t’i mbytni dymbëdhjetë lloje të kancerit vetëm me limon të ngrirë?

Një studim i ri ka zbuluar për herë të parë se si limonoidet, përbërës natyral që gjenden në limon dhe frute tjera agrume, e pengojnë rritjen e qelizave të kancerit.Hulumtuesit kanë thënë se ky studim e ka treguar rëndësinë e fruteve agrume për parandalimin e kancerit të gjirit dhe i mbështet studimet e kaluara që kanë treguar se konsumimi i frutave mund të zvogëloj rrezikun e kancerit në gji, transmeton Telegrafi.Krejt çfarë duhet të bëni është të merrni një limon organik, ta pastroni dhe ta fusni në frigorifer. Posa të bëhet i akullt, e merrni dhe e copëtoni pa ia hequr lëvoren.Pastaj, copat i hidhni në ushqimin tuaj, qoftë në sallatë, supë, akullore etj.Vlen të ceket se lëvorja e limonit përmban pesë deri dhjetë herë më shumë vitamina sesa vet lëngu i limonit. Veç kësaj, lëvorja ndihmon në largimin e toksinave të trupit.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Shpejtoni: Ky është kushti i vetëm që duhet ta plotësojnë shqiptarët që duan të punësohen në Gjermani

Gjermania ka lehtësuar procedurat për marrjen e vizës së punësimit nga vendet e Ballkanit Perëndimor duke u bërë thirrje njerëzve që të tërhiqen nga kërkesa për azil dhe të regjistrohen për punë në ndonjë agjenci apo ndërmarrje.

Sipas “Die Welt”në Gjermani numri i vizave të punës për shqiptarë, boshnjakë dhe të tjerë nga Ballkani është rritur me 70% në tetë muajt e parë 2017.

Gazeta i kushton dy artikuj temës së punësimit të të huajve në Gjermani.

Ajo shkruan:

Një punë në Gjermani, shumë njerëz në vendet e Ballkanit Perëndimor e shohin këtë si të vetmen rrugëdalje nga papunësia në atdheun e tyre. Aplikantët pjesërisht duhet të presin një vit derisa Ambasadat Gjermane në vendet e tyre t’u lëshojnë vizën e punës. Megjithatë në tetë muajt e parë të vitit është rritur me 70% në 63.000 numri i vizave të punës të lëshuara nga Agjencia Federale e Punësimit.” Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Shokuese: Komandant Drini është vrarë me urdhër të Thaçit dhe Veselit

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku, në seancën ku po diskutohet për Projektligjin për Buxhet, ka akuzuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryetarin e PDK-së, Kadri Veseli, se me urdhër dhe dijen e tyre është vrarë komandanti i UÇK-së Ekrem Rexha, me pseudonimin Drini.

Millaku tha se në vrasjen e tij ka gisht dikush pasi që sipas saj deri më tani edhe nuk po dekorohet nga presidenti.Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Rrëfimi shokues: Ja cka më bën policia maqedonase në burg, kurr nuk do e harroj…!!

Sot kur e vërteta doli në shesh, e kuptojmë shumë më qartë realitetin. I zhdukur për 6 ditë me radhë, ai thotë se ka përjetuar torturat më të tmerrshme.Kur fillon të flasë, i shpërthen vaji. I kujtohen takimet me nënën e tij.

Se si nuk e kanë lejuar të flasë me të në gjuhën shqipe, më fëmijën e tij një vjeçar… Flet edhe për skenarin që ia kanë përgatitur për ta vrarë.
Për të vazhduar kliko më poshtë

 

 

 

 

 

 

Reklama > Link

A po do punë? Apliko këtu për punë ku paga vjetore është 170 mijë euro

NASA ka hapur aplikimet për një vend pune, ku rroga vjetore shkon përtej 200 mijë dollarëve.Aplikimet janë të vlefshme vetëm për shtetasit amerikanë dhe në përshkrimin e punës thuhet: “Të mbikëqyrë dhe shmangë ndotjen e planeteve gjatë eksplorimit të hapësirës”.“NASA ka rregulla të qarta sa i takon sigurisë kundër ndotjes dhe që aplikohen në të gjitha fluturimet hapësinore. Për të gjitha misionet e fluturimit, që me vetëdije ose jo transportojnë nga Toka organizma, apo lëndë të tjera, drejt planeteve të sistemit tonë, apo sistemeve të tjera dhe për të gjitha fluturimet hyrëse në Tokë apo në biosferën e saj me mostra jashtëtokësore”, thotë NASA. Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Ka fërkuar tre aspirina në flokë: Ajo që ndodhi pastaj është një mrekulli!

Sot konsumi vjetor i aspirinës ka arritur në 400 000 tonelata në botë, që e bën një nga barnat më të përdorur.Përveç vetive të tij për zbutjen e dhimbjeve, aspirina është e mirë edhe për qëllime medicinale.

Kundër zbokthit. Përveç kësaj, mund ta mbrojë lëkurën nga infektimet. Për lëkurën e thatë aspirina arrin efektin e pilingut.
Për të vazhduar kliko më poshtë

 

 

 

 

 

 

Reklama > Link

Do t’ju “kërcasin dhëmbët”, ja cila ditë e kësaj jave do të jetë një tmerr

Temperaturat do të zbresin, teksa moti sa vjen bëhet më i ashpër dhe i ftohtë, në zona të ndryshme të vendit, kryesisht në ato malore.
Meteoalb bën me dije se vijon “moti i kthjellët në gjithë Shqipërinë edhe ditën e enjte ndërsa të premten vranësira të shpeshta do të shfaqen në gjithë vendin. Në mbrëmje, vranësirat mbulojnë të gjithë vendin ndërsa reshje priten në zonat Veriore.
Por e shtuna sjell fuqizim të mëtejshëm të vranësirave duke gjeneruar shira thuajse në gjithë vendin, më të dendura në Veri si dhe reshje dëbore pritet të bien në zonat malore.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

Babai kërkon nuse për djalin në Gjermani, habit me kërkesat e tij

Babai kërkon nuse për djalin. Një burrë nga Lushnja ka kërkuar ndihmë sot përmes emisionit “Aldo Morning Show”.
Kujtimi tha se djali i tij është 35 vjeç dhe prej vitesh jeton në Gjermani, ndërkohë që shtoi se kërkon një vajzë që të mos ketë patur më parë të dashur.
Një burrë nga Lushnja ka kërkuar ndihmë sot përmes emisionit “Aldo Morning Show”, për t’i gjetur nuse djalit.
Kujtimi tha se djali i tij është 35 vjeç dhe prej vitesh jeton në Gjermani, ndërkohë që shtoi se kërkon një vajzë që të mos ketë patur më parë të dashur. Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link