Vrasja e Ivanoviç në Kosovë, zbulohet video gjatë ekzekutimit

Instituti i Mjekësisë Ligjore në Prishtinë ka disa regjistrime, por edhe prokurorët në Mitrovicë nuk i morën ato as një javë pas vrasjes. Mediat serbe raportojnë se autoritetet kosovare po heshtin për rrjedhën aktuale të hetimit të vrasjes së Oliver Ivanoviq. Sipas tyre, kjo po nxitë edhe më tej dyshimet se po fshihet diçka.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

“Çmende” moti! Përgatituni për acar, ja sa pritet të shkojnë temperaturat

Fillimi i kësaj jave ka nisur me mot të kthjellët dhe të ftohtë, por gjatë ditës së nesërme meteorologët kanë parashikuar rënie të mëtejshme të temperaturave.Sipas Meteoalb gjatë ditës së nesërme rikthehen kthjellimet në të gjithë vendin,ndërsa pasditja mbetet me mot të ftohtë dhe me temperatura minus.E MERKURE: Ri-kthehen kthjellimet në të gjithë vendin.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

70 ushtarë amerikanë nisen për në Kosovë

70 ushtarë amerikanë nisen për në Kosovë

​70 trupa të Gardës Ushtarake Kombëtare të Kalifornisë janë nisur nga San Diego këtë të martë për në Kosovë në kuadër të operacioneve paqeruajtëse.Ekipi i 79 i Brigadës së Këmbësorisë do t’i prijë rotacionit të 24 të trupave amerikane në Kosovë,në kuadër të NATO-së që ka qenë në mbrojtje prej luftë së vitit 1999 me Serbinë,shkruan Sandiegouniontribune.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Video shokuese, shumëkëmbëshi vret në 30 sekonda miun 15 herë më të madh dhe e ha në mënyrë të tmerrshme

Një helm i shkaktuar nga spazmi i shumëkëmbëshit është kaq i fuqishëm,sa mund të paralizojë me shpejtësi pred shumë më të mëdha.Tani,një video e re e tmerrshme tregon sa efikas është helmimi i tij në vrasjen e një miu që është 15 herë në madhësinë e saj.Pamjet tregojnë një shumëkëmbësh të artë me helm duke.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Tronditet Gjirokastra, polici qëllon veten me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë është raportuar mbrëmjen e sotme nga qyteti i Gjirokastrës, ku një polic ka qëlluar veten me armë zjarri.Nga informacionet paraprake,thuhet se polici Sotiraq Alikaj 56- vjeç është punonjës në doganën e Kakavijës.Nuk dihen ende shkaqet e këtij vendimi që ka çuar në vetëplagosjen e policit,por po punohet për zbardhjen e ngjarjes.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

PD zbulon emrat: Në KLP kandidon bashkëpunëtori i Sigurimit me pseudonimin “telefoni”, ja cili është

Deputeti Oerd Bylykbashi ka publikuar në një konferencë për media identitetin e personave që kandidojnë për KLP-në.I shoqëruar nga këshilltari ligjor i Grupit parlamentar Gazment Bardhi, ata thanë lista është e pavlefshme si pasojë e shkeljeve ligjore dhe kushtetuese për kriteret e kandidatëve.Altin Haziraj nga Shoqëria Civile: Ka depozituar deklaratë ku deklaron.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Familjarët e Isa Mustafës japin lajmin e fundit, më në fund e pranojnë se ai ka…. (Video)

Zyrtarë nga Spitali Amerikan kanë dhënë detaje për gjendjen shëndetësore të kreut të LDK-së,Isa Mustafa.Kanë thënë se ish-kryeministri para dy ditësh kishte shkuar për trajtim në spital me simptoma gripale.“Ai është duke u trajtuar në spital me terapi.Gjendja e tij është stabile. Në spital do të qëndrojë deri në përmirësimin e gjendjes”..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kandidati për KLGJ nxjerr “blof” PD-në: Ja e vërteta e arrestimit tim, disa çështje nuk duhen bërë politike

Fill pas deklaratave publike të Partisë Demokratike se kandidati i perzgjedhur për të qenë pjesë e Këshillit të Lartë Gjyqësor ka qenë i dënuar, ka reaguar vetë Altin Hazizaj.Ky i fundit ka treguar rastet se kur është arrestuar, duke i dhënë përgjigje kështilltarit të PD Gazment Bardhi, që tha sot: “ Altin Hazizaj ka depozituar..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kozma Jano reagon pas akuzave të PD-së, se ka qenë “sigurims”: Ja e vërteta

Kandidati për Këshillin e Lartë të Prokurorisë, Kozma Jano, ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike,sipas së cilës,ai ka qenë informator i Sigurimit të Shtetit.Bëhet fjalë për periudhën kur ai mbante detyrën e efektivit të policisë në Portin e Durrësit.Jano përmes një deklarate për shtyp, mohon të ketë qenë bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Rama i përgjigjet Moskës: Jam krenar të mbroj shqiptarët, nuk ia ulim askujt kokën

Kryeministri Edi Rama iu është përgjigjur akuzave të Ministrisë së Jashtme ruse, sipas së cilës, ai kërkon të trazojë Maqedoninë me “Platformën e Tiranës”.Rama tha për gazetarin Ilir Babaramo, se është krenar kur e akuzojnë se po mbron shqiptarët.Si e komentoni refuzimin nga Ivanov të ligjit për gjuhën shqipe në Maqedoni?

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin