Dieta Gjermane është një nga dietat më efektive ne bote falë të cilës mund të dobësohesh 10 kilogramë për 14 ditë!

Dieta Gjermane është një nga dietat më efektive ne bote falë të cilës mund të dobësohesh 10 kilogramë për 14 ditë!Ja MENU-ja:DITA E PARE:MENGJESI: Kafe e zeze pa sheqer, ose qumesht.DREKA: Dy veze te ziera dhe spinaq pa kripe.DARKA: Nje biftek I madh zgare, ose 3 te vegjel, sallate jeshile dhe cdo lloj fruti.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Plani amerikan: Serbia do të njoh Kosovën, në kembim do të marrin Republikën Serbe

Sot në mediat serbe është bër publika një plan kompromisi mes SHBA-ve dhe Serbis, sipas mediave serbe.Nëse ju do të hekni dorë nga Kosova dhe duke njohur pavarësinë e saj, në kembim mund të merrni Republikën Serbe, kjo është oferta për serbët nga Amerika dhe aleatët perëndimor.Sponsorët Prishtinë, kryesisht Shtetet e Bashkuara dhe Gjermania.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Pamje tmerruese nga lufta: Trupat e shqiptarëve të vrarë nga serbët duke u nxjerrë nga bunaret (Video+18)

Lufta në Kosovë la pas vetes një numër të madh krimesh duke filluar nga vrasjet e torturat prej më të tmerrshme,shumica prej të cilave nuk u zbardhën asnjëherë.Imazhet e këtyre krimeve bënë që bota të njohë një ndër gjenocidet më të mëdha të kryer mbi shqiptarët.E pa dyshim se këtu rol të madh kanë luajtur.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Ç’është ajo që i varet në xhaketë? Rama lë nam në samitin botëror

Kryeministri Edi Rama i është bashkuar liderëve botërorë në Davos, por duket se edhe pse ka lënë atletet në shtëpi,ka gjetur një tjetër mënyrë për të “lënë nam”.Ai ka zhvilluar një takim me homologun e tij grek Alexis Tsipras,por ajo që ka tërhequr vëmendjen,ka qenë një rrip që varet nga xhaketa e tij.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Sekreti për lehtësimin e dhimbjes të shpinës është në këmbët tuaja! Bëni këto 5 ushtrime për vetëm 15 minuta.

Është shumë e rëndësishme për ju të kuptoni se këmbët tona janë një pjesë shumë e rëndësishme e trupave tanë,edhe pse shpesh nuk jemi të vetëdijshëm për këtë.Kjo do të thotë që ju duhet të merrni kujdesin e vërtetë të këmbëve tuaja,sepse metodat e duhura mund t’ju ndihmojnë të parandaloni dhimbjen e shpinës,dhe gjurit.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Studentja gjen një bebe tek mbeturinat, pas pak ndodhë e papritura… (Video)

Jane quhet studentja e cila e gjen një bebe në çantë që ndodhej tek mbeturinat.Ajo preket se si fëmija qan dhe e merr përgjegjësinë ta rritë si të veten,pavarësisht paragjykimeve të shoqërisë.Ngjarja është e bazuar në histori të vërtetë.E rrëfen burri për gruan e saj.Në fillim, ai u bë mësuesi i vajzës së vogël.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Si ta pastroni ujin nga klori dhe pse rekomandohet kjo gjë?…

Uji është i lejueshëm të pihet vetëm nëse nuk përmban më shumë se 4 miligram klor në një litër ujë. Fatkeqësisht nuk është gjithmonë kjo çështja, sepse limiti kalohet jo pak herë…Të testosh ujin që pi rekomandohet gjithmonë pasi në këtë mënyrë mbroni shëndetin tuaj. Këtë mund ta realizoni duke përdorur një test lakmuesi..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kardiologu që kryen 250 operacione zemre falas çdo vit…

Mohamed Laaroussi, është një kardiokirurg maroken që kryen falas më shumë se 250 operacione në zemër çdo vit…“Për 25 vjet unë vazhdoj të bëj këtë punë”, thotë Mohamed Laaroussi, shefi i kirurgjisë kardiake në Spitalin Universitar “Ibn Sina” në Rabat…“Me më shumë burime ne mund të operojmë deri në 400 pacientë çdo vit”, thotë Laaroussi.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Vuçiq: Nëse përfundimi i dialogut do të jetë njohja e Kosovës, atëherë mirupafshin

Kryetari i Serbisë, Aleksandër Vuçiq,ka thënë se nëse ideja e procesit të normalizimit të marrëdhënieve të Beogradit e Prishtinës po zhvillohet vetëm që Serbia të detyrohet ta njohë Kosovën,dhe kjo është e tëra, atëherë faleminderit,mirupafshim.“Nëse dikush mendon se ideja e procesit të normalizimit të marrëdhënieve të Beogradit e Prishtinës po zhvillohet vetëm që Serbia.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

FOTO/ Berisha zbulon hallin e Sadri Abazit që i shkonte nga pas Veliajt në Asamble

Pak ditë më parë u mbajt në Tiranë,Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste.Ajo që ra në sy ishte një shqetësim i deputetit të Tiranës Sabri Abazi që u pa të bisedonte fillimisht me kryebashkiakun Veliaj dhe më pas edhe me nënkryetarin Arbjan Mazniku (Lexo më poshtë lajme të lidhura).Por këtë të enjte ish-kryeministri Sali Berisha.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin