Një postim në Facebook i shkatërroi jetën kësaj familjeje, humbën gjithçka që kishin

Një çifti i ri, Becky Szenk dhe Mark Higgins, vendosën që të zhvendoseshin diku tjetër, ndaj dhe gruaja vendosi që të kërkojë ndihmë në “Facebook”.Ajo bëri një postim duke kërkuar ndihmë për zhvendosjen e objekteve, por ata që u shprehën të gatshëm për të dhënë ndihmën kishin vjedhur gjithçka.Papritur, vetëm për shkak të një..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kush ishte AKILI ? Vetëm gjuha jonë Shqipe, di të zgidhë enigma të tilla!

Kush ishte AKILI dhe pse quhej ashtu? Vetëm gjuha jonë Shqipe, di të zgidhë enigma të tilla! Krenohu Shqiptar që flet gjuhën e Shqipes, Zogut* simbol i të madhit “ZOT” Je ti populli i zgjedhuri i AT-tit A-më në kopshtin “Edhen” Gjuha shqipe është gjuha e pellazgut të “bardhë” lindur ashtu së bashku..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

“Ofrojmë 1600 euro por nuk po gjejmë dot punonjës”, kompania italiane në hall…

Pavarësisht se shumica e vendeve evropiane ankohen për shkak të papunësisë, një kompani në shtetit italian duket se po përballet me të kundërtën e kësaj.Ndërmarrja publike ka njoftuar prej kohësh se kërkon 70 punonjësit, për pozicionet si inxhinierë mekanikë projektues, punëtorë për punë mekanike në zdrukthtari, në kontrollin e cilësisë së produktit etj.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Populli po vdes për bukë?? Shikojeni super-shtëpia e Thaçit në fshatin Burojë/ Pamje

Këtë herë po ju njohim me shtëpinë e madhe të presidentit Hashim Thaçi,në vendlindjen e tij në Burojë të Skenderajt.Ka qenë djali i presidentit, Endriti ai i cili përmes një video ka treguar shtëpinë e tyre në Burojë,e në të cilën jetojnë prindërit e Thaçit.Edhe pse Thaçi me familjën e tij tash e shumë.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Fotografia që ka shokuar rrjetin, diçka nuk është si duhet në të

Një foto e cila po qarkullon gjerësisht në internet,ku shfaqet një familje e ulur në park, ka lënë shumë njerëz të befasuar.Në fotografi shfaqen prindërit,tri vajzat dhe qeni teksa qendrojnë ulur në një stol në park.Në pamje të parë duket një fotografi normale,por nëse shihet me vëmendje do të shihni një detaj të dyshimtë..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Temperatura -62 gradë e prish edhe termometrin në fshatin më të ftohtë në botë

Fshati më i ftohtë në botë, Oymyakon në Siberi, gati ka thyer rekordet.Temperatura mesatare gjatë muajit Janar në fshatin rus është -50C, por këtë vit termometri i ri elektronik ka regjistruar -62 C.Stacioni meteorologjik në “Ujin e ngrirë” regjistroi një temperaturë minus 59C, por banorët thanë se regjistrimet e tyre ishin minus 67 C.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Erdoğan: Do ta mbysim këtë ushtri terrori ende pa lindur

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, kritikoi ashpër planin e Shteteve të Bashkuara të Amerikë (SHBA) për të formuar një ushtri të udhëhequr nga organizata terroriste PKK/PYD në Siri, duke paralajmëruar kundërpërgjigje të forcave turke ndaj këtyre elementeve terroriste, raporton Anadolu Agency (AA).“SHBA-të pranuan formimin e ushtrisë së terrorit përgjatë kufijve të shtetit tonë.

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Kujdes, policët civilë afër semaforëve nëpër Prishtinë! (Video)

Gjithsej 35 tiketa me gjoba në trafik u janë shqiptuar sot vozitësve,në kuadër të një operacioni të ri të Njësitit Rajonal të Komunikacionit Rrugor në Prishtinë për ngasësit që nuk i respektojnë rregullat e trafikut në semaforë.Togeri policor Qamil Behrami tregoi se për t’i disiplinuar ngasësit,Policia tashmë ka angazhuar edhe policë civilë të cilët kujdestarojnë..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Flet për gjendjen e Isa Mustafës, doktori që i qëndroi pranë gjatë gjithë kohës

Ish-kryeministri dhe lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa gjatë ditës së sotme është nisur për në Gjermani për trajtim të sëmundjes me të cilën ai po ballafaqohet tash e një kohë. Para se të shkojë në Gjermani Mustafa ka qëndruar një javë në Spitalin Amerikan në Prishtinë. Rreth gjendjes së tij shëndetësore..

Hap reklamën / Vazhdo të plotë lajmin

Perse duhet te hame brokoli me kos. Studimet e fundit tregojne se ky ushqim i cuditshem mund te parandaloje kete semundje

Studiuesit në Singapor zbuluan se kosi me brokoli vrau 75% të tumoreve tek minjte dhe më shumë se 95 qeliza të kancerit të zorrëve të rritur në një laborator.Brokoli përmban një kimik që lufton kundër kancerit të quajtur sulforane.

Ndërsa kosi përmban probiotikë, baktere që ndihmojnë në ruajtjen e një ekuilibri natyror të organizmave në stomak dhe zorrë.Bazuar në këto gjetje, hulumtuesit besojnë se kosi i bazuar në brokoli..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë