Lajmi i hidhur/ Ndahet nga jeta një prej ikonave të futbollit shqiptar

Sot është ndarë nga jeta një prej ikonave të ekipit të Dinamos, Ibrahim (Hume) Kodra. Klubi dinamovit dhe i gjithë futbolli në vendin tonë humbet një prej figurave të shquara, i cili shuhet në moshën 70-vjeçare.Ibrahim Kodra luajti nga viti 1966 deri më 1977 për Dinamon, duke qenë një pikë kyçe për ekipin blu në repartin e mbrojtjes. Me numrin 4 mbi shpinë, Kodra fitoi mjaft trofe me Dinamon në karrierën e tij.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Ardit Gjebrea mes lotesh: Shpetova, sot linda per here te dyt..

Pasi doli neper lajme se Ardit Gjebrea ishte njeri nga ata qe kishte perjetuar permbytjet te cilat ndodhen ne te gjithe Shqiperine, Ai doli me ne fund dhe deklaroi disa gjera qe vertet te bejne te emocionoesh tejmase..

Megjithse te gjithe jemi deshmitare se po perjetojme gjera te keqija koheve te fundit. Fale Zotit ai eshte mire dhe shpetoi.
Ndiqe të plotë artikullin duke klikuar poshte ne reklam

Kjo është Ushtria e Kosovës, Meriton miliona “Pëlqime” Ja arsyeja! (Video)

Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës pritet t’i ketë rreth pesëmijë ushtarë aktivë dhe rreth tremijë rezervë, që do të jenë përafërsisht të njëjtë me shtarët e shteteve në rajon.

Qeveria e Kosovës do ta procedojë për në Kuvend, Projektligjin për Forcat e Armatosura të Republikës së Kosovës.
Për të shikuar pamjet e videos, klikoni në hapësirën me poshtë:

Open Link

Të gjithë kosovarët që kanë franka zvicerane, duhet patjetër ta lexojnë këtë

Të mërkurën Banka Nacionale e Zvicrës (SNB) do të prezantojë kartëmonedhen e re 20-frangëshe. Për herë të parë mund ta keni në duar më 17 maj. Shanset më të mira të posedimit i kanë ata në Cyrih.

“Kartëmonedhat e reja janë shpërndarë nga zyrat tona në Cyrih dhe Bernë”, thotë zëdhënësi i Bankës Nacionale të Zvicrës, Walter Meier, për “BLICK”.
Për te lexuar të plotë lajmin, klikoni në hapësirën me poshtë:

Open Link

Kjo është pasuria “marramendëse” e Isa Mustafës (Video)

Sonte në RTV Dukagjini është transmetuar emisioni Zona Express ku është shfaqur dokumentari ekskluziv “Lidhja e Terminalëve”.Isa Mustafa ka shumë biznese, të cilat herë i deklaron si të tijat, e herë si të familjarëve të tij.

Por cilat janë lidhjet biznesore të Kryeministrit?
Për të shikuar pamjet e videos, klikoni në hapësirën me poshtë:

Open Link

Ky është Eduardi i cili vdiq para pak minutave tragjikisht, e dhimbshme se çka shkruajnë familjarët dhe shokët e tij

Një i ri vetëm 20-vjeç ka humbur jetën në minierën e Bulqizës ditën e sotme.Ngjarja e rëndë ka ndodhur pak minuta më parë ndërkohë viktima është i riu Eduard Dama.Mësohet se Eduarti punonte si minator në zonën D.

E cila administrohet nga kompania AlbChrome, pjesë e Balfin Group, ku një sasi e madhe gurësh e ka zënë poshtë duke i marrë jetën.
Për më shumë detaje, shtype hapësirën e mëposhtme:

Open Link

LAJM FANTASTIK: Kanadaja heq vizat për të gjithë shqiptarët, rroga minimale 2500 euro, ja detajet


Ministria për Shtetësi dhe Migrim e Kanadasë, njoftoi se kanë hequr vizat për të gjithë shqiptarët kudo që janë, po ashtu edhe për disa shtetas tjerë. Në njoftimin e publikuar nga ministria bëhet e ditur se pas bisedimeve të bëra me delegacionet e nivelit të lartë për heqjen e vizave është arritur rezultat. Me vendimin e ri shqiptarët do të mund të hyjnë në Kanada pa viza, ku rrogat minimale janë 2500 euro, mos e humbisni këtë rast, ja në cilat drejtime kërkohet puntorë dhe si mund të aplikoni menjëher,

klikoni Reklamen dhe ju hapen detajet për aplikim:

 

 

 

 

 

Open Link

Lajm i dhimbshëm: Vdes ky djalosh 33 vjeçar, arsyeja do të ju bëjë me lot!

Ka vdekur sot Arsim Berisha një djalë 33 vjeç nga fshati Ratkoc i komunës së Rahovecit. Ai vuante nga një sëmundje e rëndë, vdekjepruese. Siç merr vesh Botapress Arsimi ishte i martuar dhe la pas vetes 2 fëmijë.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në orët e pasdites në varrezat e fshatit Ratkoc.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

Rrëfim tronditës nga Rezarta Shkurta: Saimir Tahirit, Birin e…e zunë haqet e mia dhe të vajzës time, ai mua më…


Këngëtarja Rezarta Shkurta e ka nisur që në moshë të vogël karrierën e saj muzikore. Kënga e parë, dedikuar qytetit të saj të lindjes “Durrës” duket se shërbeu si një nisje shumë e mirë për bukuroshen.

Ndërsa tani ajo bëri një rrëfim shokues për Saimir Tahirin: Ai është Birin i…e zunë haqet e mia dhe të vajzës time, ai mua më ka.

Duke klikuar në hapsiren më poshtë keni mundesi të shikoni mesazhin e tij:

 

 

 

 

 
Open Link

Ky është i çmendur, Shikoni çka bën në autostradën e Prishtinës (Video)

Një veturë është parë sot duke lëvizurnë shirit të gabuar në autostradë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 në pjesën e autostradës në afërsi të Lebanes, Prishtinë.

Në video shihet vetura Golf 2 duke lëvizur me shpejtësi të madhe në drejtim të kundërt të rrugës ndërsa përballëkalohet nga vetura tjera.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link