Mjekët paralajmërojnë «Mos hani këtë pjesë të pulës, mund të shkaktojë ciste në mitër»

pulita

Një paciente e cila ka kryer një operacion për heqjen e një cisti është bërë shembull që të gjitha gratë të ndalojnë të konsumojnë këtë pjesë të mishit të pulës.

Ajo pasi ka hequr një cist i cili ishte i mbushur me gjak ngjyrë të errët, pas ca kohësh ju desh që ti futësh përsëri këtij operacioni sepse i ishte krijuar një tjetër cist..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Kinezët ndërtojnë urën kroate që shmang Bosnjën

Kompania shtetërore kroate e rrugëve, Croatian Roads, ka njoftuar se Korporata kineze e rrugëve dhe urave do ta ndërtojë urën e Peleshacit, që do të jetë projekti më i madh infrastrukturor i vendit.

Oferta nga kompania shtetërore kineze ishte më e lirë se ajo e Strabag-ut austriak – 279 milionë euro në krahasim me 351 milionë euro.Një konsorcium italo-turk kishte garuar po ashtu në këtë tender por ishte refuzuar..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Humbisni 10 kg për 2 javë me këtë dietë: Ja çfarë duhet të bëni çdo ditë

Në ditët e sotme shumë njerëz luftojnë me kilet e tepërta dhe përpiqen të gjejnë metoda nga më të ndryshmet për t’i hequr ato. Megjithatë humbja e kileve është një sfidë më vete, por në thelb aspak e pamundur.

Ne do t’ju tregojmë një dietë 2 javore, e cila nëse zbatohet siç duhet mund t’ju bëjë të humbisni deri në 10 kilogramë. Gjatë kësaj periudhe ju duhet të konsumoni..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Mesazhi i perlotës i shefit të Policisë Kriminale pas shpërthimit në Shkodër: ‘Sot do ul kokën’ dhe jep mesazhin e madh për shoqerinë shqiptare

Me nje mesazh te forte, ka reaguar sot shefi i policisë kriminale të Shkodrës Saimir Rrustemi. Ne nderim te dites se 106 vjetorit te themelimit te Policise se Shtetit, qe sot perkoi edhe me nje ngjarje kriminale ne kete qytet,

Shefi i krimeve shkruan per situaten ne polici, per luften brenda e jashte saj, kunder krimit dhe ben nje apel te forte:Mesazhi i shefit te policise kriminale Shkoder..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Bota është në “dorën” e saj, shërbimi sekret gjerman: Merkel është vajza e Hitlerit (VIDEO)

Gjykuar sipas dokumenteve të shërbimit kryesor të zbulimit të Republikës Demokratike Gjermane të njohur si Stas, Angela Merkel është trashëgimtare e Adolf Hitlerit.

Në vitin 1954, lindi një fëmijë, një vajzë e vogël, të cilën Stasi e identifikon si Angela Merkel, kancelarja e sotme e Gjermanisë.Data e lindjes zyrtare e saj është 17 korrik 1954, megjithatë, sipas dokumenteve të kësaj policie sekrete aktualisht në arkivat sovjetike të KGB-së..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Burri nga Bilishti :Njërin prej të dashurve të gruas e rrahu, tjetrin e vrau: Ia futa bombën në xhep, iku në punën e vet

Dy ish – shokë vijnë nga Bilishti në rubrikën “Shihemi në gjyq” të “E Diela Shqiptare” pasi Xhumai i ka borxh një shumë të konsiderueshme parash Astritit dhe nuk ka mundur t’ia shlyejë prej vitesh.

Xhumai rrëfen jetën e tij të vështirë dhe të gjithë peripecitë me ish – bashkëshorten e tij. Ai tregon se nuk shkonte mirë me bashkëshorten, ndaj në vitin 1990 vendosi të ndahej.
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Pas humbjes së burrit të saj në Afganistan, gruaja hapi laptopin e tij dhe gjeti diçka që s’e priste kurrë…

Emma Weaver po përpiqej që t’i bashkonte përsëri pjesët e jetës së mëparshme që nga koha kur bashkëshorti i saj, togeri Todd Weaver i ushtrisë së SHBA-së, u vra gjatë një turi në Afganistan.

Emma mund të kujtonte qartësisht momentin kur ishte ulur gjatë varrimit të tij, me vajzën e tyre Kiley në prehër ndërkohë që ajo merrte flamurin me të cilin kishte qenë mbuluar arkivoli i tij.
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Është pothuajse e pabesueshme ajo çka duron kjo grua nga burri i saj

Ky çift indian me të vërtetë janë shumë ndryshe nga të tjerët dhe kanë lindur për njërin tjetrin, përderisa e praktikojnë këtë gjë.Në videon më poshtë mund të shihni se çfarë sfida të rrezikshme praktikojnë çifti Bharhamharamba Budati and Balashankar Budati së bashku.

Në fakt, ajo çka duron kjo grua është shumë e vështirë për t’u besuar!Njerëzit janë magjepsur, dhe trishtuar në të njetën kohë nga ajo që kanë parë!
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Polici bie në gropë duke ndjekur punëtorin ‘pa letra’ në xhaminë e shqiptarëve

Me rastin e një kontrolli të bërë të shtunën e kaluar në kantierin e ndërtimit të xhamisë “Ebu-Hanife” në Grenchen të Bernës,njëri nga punëtorët që po kontrollohej ka marrë vrapin.

Njëri nga policët është vënë në ndjekje pas tij dhe pasi ka humbur drejtpeshimin,është rrëzuar në një gropë tre metra të thellë.Ai ka qenë me fat që nga ky rrëzim nuk ka pësuar asnjë lëndim,shkruan “Grenchner Tagblatt”.
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë

Nuk e keni parë asnjëherë ja kush është gruaja e Adi Krastës

EF2CEA090F6DB94E00A2BC57FAFCC757

Ai është një nga personazhet më të dashur të ekranit dhe prej dekadash tashmë ka qenë prezent në publik.Edhe pse u bënë vite që është personazh, pakkush ka informacion për familjen e tij.

Po flasim për Adi Krastën, moderatorin e njohur, që konsiderohet si një nga showman-ët më me ndikim në vendin tonë.Drejtuesi i “E Diell” ka qenë gjithmonë diskret kur bëhet fjalë për familjen e tij dhe bashkëshorten..
Hap relamën / Vazhdo artikllin e plotë