10 gjëra që do të të ndodhin nëse konsumoni vaj peshku çdo ditë

Mijëra shtesa dietike sot ju premtojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme,por vetëm disa prej tyre me të vërtetë veprojnë.Vaji i peshkut është padyshim në listën e shtesave që ju duhet të konsumoni çdo ditë.

Sepse trupi juaj do të ketë ndryshime të mëdha pozitive:1.Shëndeti dhe puna e zemrës do të përmirësohet..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Sali Berisha: Si u futa në “gjak” me Haklajt. Donin të më vrisnin kur vajta në Tropojë

Në intervistën e tij për Sokol Ballën, Sali Berishë duke folur për “trimëritë” e tij, ka përmendur edhe konfliktin me Haklajt.Ai thotë se gjithçka nisi kur shkoi në Bajram Curri për një miting.

“Eskorta e Sali Berishës u vu në shënjestër gjatë rrugës për në Bajram Curri, më 22 qershor të vitit 1997.
Vazhdo të plotë lajmin

Kërkoi infermieren natën në maternitet, gruaja lehonë ‘zgurdulloi’ sytë nga ajo që pa…

Një grua e cila sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj dhe ndodhet ende në gjende delikate, ka kërkuar ndihmën e mjekeve dhe infermiereve gjatë natës që lamë pas, duke qenë se nuk ndihej mirë.

Siç tregon ajo, ka thirrur disa herë me zë të ulët, në mënyrë që të..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do të ankoheni kurrë nga mëlçia

Mëlçia është një organ në trupin e njeriut që shumica e njerëzve harrojnë të kujdesen. Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni mëlçinë nga dëmtimet e mëtejshme.

Hepatiti C është shkaku kryesor i sëmundjes ekstreme të mëlçisë (cirroza) dhe kancerit të mëlçisë të cilat ..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Ky njeri ka jetuar si Maqedonas në Shtip, por sot e pranoi që është shqiptarë pasi e gjeti familja e tij…(VIDEO)

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime,Nuk mund të më plotësohet!Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem!Me shëndet mirë jam, pas operacionit në sy!

Po kam shumë dëshirë që të më vije në vizitë dikush i imi i familjes.I vetëm kam mbet! ç’të bëjë?!Vështirë e kam me 2000 denarë në muaj..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Përplasjet në PD/ Berisha u dërgon mesazh Bashës dhe Patozit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratën e ish-deputetit Astrit Patozi i cili në një intervistë për TCH nuk e hodhi poshtë idenë për krijimin e një partie të re brenda PD-së.

“Një lëvizje politike në shumë raste është më e madhe se një parti politike,por unë nuk mund të përjashtoj asgjë..
Hap reklamen / Vazhdo Artikullin e plote

Ish-gjenerali serb: Luftuam në Kosovë me 150 mijë ushtarë dhe nuk mundëm të bëjmë asgjë kundër UÇK-së (VIDEO)

Ish-shefi i Agjencisë për Sigurinë Ushtarake serbe dhe ish-gjenerali i ushtrisë serbe, Momir Stojanoviq në një nga deklaratat e tij të fundit u ka bërë thirrje serbëve që ta pranojnë realitetin dhe të pajtohen me faktin se e kanë humbur Kosovën.

Ai thotë nëse nuk kanë mundur të bëjnë asgjë kundër..
Vazhdo të plotë lajmin

Çim Peka “shpërthen” kundër Lulzim Bashës: Është jo dele, por super dele…

Gazetari Çim Peka, drejtues i portalit te financuar nga Shkelzen Berisha, ka shpërthyer në akuza ndaj kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

I ftuar në studion e emisionit “Real Story”,Çim Peka e ka cilësuar Lulzim Bashën,jo vetëm si dele por si një superdele,në qëndrimet ndaj ndërkombëtarëve dhe qëndrimeve të tyre.
Vazhdo të plotë lajmin

Të gjithë hani hudhra, por nuk e dini se çfarë i shkakton zemrës tuaj

Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha. Organizata Botërore e Shëndetësisë kohët e fundit njoftoi se hudhra si një shtesë ushqimore është një ilaç i madh në luftën kundër hiperlipidemisë dhe aterosklerozës.

Hudhra është një burim i shëndetit.Si një shtesë ushqimore..
Vazhdo të plotë lajmin

REPLIKAT/ Kokëdhima: Emisioni, i sponsorizuar nga kasta. Nazarko: P**dhë me rigon, ke ikur për lesh…

Nuk kane te sosur akuzat dhe kunder akuzat dhe mes njerezve te medias, paçka se ndonjeri ka qene dhe ne politike.Keshtu, debatet në pjesën e fundit të emisionit ‘Studio e Hapur’ në ‘Neës24’.

Kane qene te ahspra mes analistit Nazarko dhe ish deputetit dhe botuesit te gazetes “Shekulli” Kokedhima…
Vazhdo të plotë lajmin