Televizioni Serb me reportazh për luftën në Kosovë tregojnë se si i vranë ushtarët e UÇK-së

Radio Televizioni i Serbisë (RTS) ka realizuar për herë të parë një reportazh televiziv rreth sulmeve ajrore të ushtrisë serbe ndaj caqeve civile të Kosovës.

Këtu përfshinë periudhën para sulmeve ajrore por edhe gjatë sulmeve të NATO-s.Raportohet se avionët e ushtrisë serbe të tipit “Shqiponja” kishin pasur për cak pikat..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Model ndryshe për të rinjtë: Ylli botëror që ndihmoi hajdutin e shtëpisë së tij

Kur në vitin 2014 u largua nga shtëpia e tij në Egjipt,Luis Suarez ishte golëshënuesi më i madh në historinë e Liverpoolit në një sezon me 31 sosh.

Liverpuli harxhoi miliona për shumë sulmues,që nga Baloteli deri te Lambert,por tani duket se ka gjetur të duhurin.Muhamed Salah duket se është adapt për Liverpulin..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

U tha se Astori vdiq nga ataku, por pas këtij lajmi sot, tronditet sërish bota e futbollit

Pak pas lajmit tragjik te vdekjes se kapitenit të Fiorentinës,Davide Astori,u tha se kishim te bejme me nje atak kardiak qe i kishte marre jeten ne gjume.Por pista tjter e hetimit qe eshte ngritur se fundmi eshte ajo e vrasjes.

Kur kanë kaluar pak më shumë se 24 orë nga ngjarja..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Kokaina rekord/ Zbulohet çfarë e lidh pronarin e “Arbri Garden” me Erion Veliajn

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një akuza të fortë gjatë fjalimit të tij në Parlament. Berisha u shpreh se pronari i “Arbri Garden”, të cilit i është sekuestruar një sasi rekord kokaine, ka financuar fushatën e Erion Veliajt për Bashkinë e Tiranës.

Gjithashtu,ai tha se xhaxhai i Arbër Cekajt ishte kryetar..
Vazhdo të plotë lajmin

Çfarë thotë Sali Berisha për partinë e re që mund të krijojnë Patozi dhe Bode

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur në emisionin “Real Story” të Sokol Ballës mbi mundësinë e krijimit të një partie të re nga ish-bashkëpunëtorë të tij si Astrit Patozi dhe Ridvan Bode.

“Nuk mund të them asgjë më shumë sesa ajo që kam thënë: e konsideroj jashtëzakonisht të rëndësishme..
Vazhdo të plotë lajmin

10 gjëra që do të të ndodhin nëse konsumoni vaj peshku çdo ditë

Mijëra shtesa dietike sot ju premtojnë një jetë të gjatë dhe të shëndetshme,por vetëm disa prej tyre me të vërtetë veprojnë.Vaji i peshkut është padyshim në listën e shtesave që ju duhet të konsumoni çdo ditë.

Sepse trupi juaj do të ketë ndryshime të mëdha pozitive:1.Shëndeti dhe puna e zemrës do të përmirësohet..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Sali Berisha: Si u futa në “gjak” me Haklajt. Donin të më vrisnin kur vajta në Tropojë

Në intervistën e tij për Sokol Ballën, Sali Berishë duke folur për “trimëritë” e tij, ka përmendur edhe konfliktin me Haklajt.Ai thotë se gjithçka nisi kur shkoi në Bajram Curri për një miting.

“Eskorta e Sali Berishës u vu në shënjestër gjatë rrugës për në Bajram Curri, më 22 qershor të vitit 1997.
Vazhdo të plotë lajmin

Kërkoi infermieren natën në maternitet, gruaja lehonë ‘zgurdulloi’ sytë nga ajo që pa…

Një grua e cila sapo ka sjellë në jetë fëmijën e saj dhe ndodhet ende në gjende delikate, ka kërkuar ndihmën e mjekeve dhe infermiereve gjatë natës që lamë pas, duke qenë se nuk ndihej mirë.

Siç tregon ajo, ka thirrur disa herë me zë të ulët, në mënyrë që të..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Vetëm një gotë nga kjo pije dhe nuk do të ankoheni kurrë nga mëlçia

Mëlçia është një organ në trupin e njeriut që shumica e njerëzve harrojnë të kujdesen. Nëse vuani nga Hepatiti C, është e nevojshme të mbroni mëlçinë nga dëmtimet e mëtejshme.

Hepatiti C është shkaku kryesor i sëmundjes ekstreme të mëlçisë (cirroza) dhe kancerit të mëlçisë të cilat ..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Ky njeri ka jetuar si Maqedonas në Shtip, por sot e pranoi që është shqiptarë pasi e gjeti familja e tij…(VIDEO)

“Ajo që kërkoj unë nga jeta ime,Nuk mund të më plotësohet!Ta renovoj pak këtë shtëpizë, të stabilizohem!Me shëndet mirë jam, pas operacionit në sy!

Po kam shumë dëshirë që të më vije në vizitë dikush i imi i familjes.I vetëm kam mbet! ç’të bëjë?!Vështirë e kam me 2000 denarë në muaj..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë