Burri masakron gruan se nuk gjeti gati bukën e rrobat, ja çka u thotë fëmijëve


Burri masakron katër herë me thikë bashkëshorten e tij, pse ajo nuk i kishte përgatitur mëngjesin dhe rrobat. Ngjarja e rëndë ndodhi dje rreth orës 11:00, në fshatin Karpen të Kavajës, ndërsa autori i krimit është identifikuar si shtetasi Sami Metushi, 50 vjeç.Pas një debati me bashkëshorten e tij Sose Metushi, brenda në banesë, ai në një moment gjaknxehtësie mori thikën e bukës duke e qëlluar atë në bark dhe pjesë të ndryshme të trupit.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

 

Open Link

Britma shokuese: ”A ka naj burr naj kun, oj nana jeme” (Video)

Rreth orës 19 të mbrëmjes sonte në rrugën ‘Shpëtim Robaj’ në lagjen Tukabahqe në Prishtinë ka një person dyshohet se është plagosur me thikë.Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës.

Flora Ahmeti ka konfirmuar rastin, Një person dyshohet të jetë therur me thikë dhe po merr tretmanin e nevojshëm në QKUK.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

Luanët, luftë me gjirafën, fundi është i hidhur…!


Fotografi të mahnitshme janë kapur nga Michael Cohen, të cilat tregojnë dy luanë që bëjnë të pamundurën për të rrëzuar një gjirafë.
Grabitqarët përdorën të gjitha aftësitë e tyre për të mposhtur prenë e tyre edhe pse ishte disa herë më e madhe se ata.
Pavarësisht luftës së guximshme të gjirafës, në fund dy luanët dolën triumfues ndaj gjirafës.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

 

Open Link

Ardit Gjebrea mes lotesh: Shpetova, sot linda per here te dyt..

Pasi doli neper lajme se Ardit Gjebrea ishte njeri nga ata qe kishte perjetuar permbytjet te cilat ndodhen ne te gjithe Shqiperine, Ai doli me ne fund dhe deklaroi disa gjera qe vertet te bejne te emocionoesh tejmase..

Megjithse te gjithe jemi deshmitare se po perjetojme gjera te keqija koheve te fundit. Fale Zotit ai eshte mire dhe shpetoi.
Ndiqe të plotë duke klikuar me posht ne reklame –

Open Link

Pamje me dron nga përmbytjet, njihuni më këtë zonë të Shqipërisë ku po ‘mbretëron’ uji


Reshjet e shumta të shiut gjatë 24 orëve të fundit kanë përmbytur pjesën më të madhë të rrugëve në Tiranë. Por situata më problematike duket se është në zonën pranë bregut të lumit. Vërshimi i ujërave ka dëmtuar ndjeshëm shtëpitë e banorëve aty pranë. Përfaqësues të opozitës ishin sot në terren për të parë nga afër situatën. Ata kanë akuzuar Qeverinë dhe Bashkinë e Tiranës për keqmenaxhim të situatës. Shihni pamjet

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

Open Link

Një lajm i mirë nga parashikimi i motit: E keqja kaloi, por…


Reshjet e matura nga Instituti i Gjeoshkencave në basenet e lumenjve Vjosa, Seman dhe Shkumbin, përgjatë 24 orëve të kaluara, kanë qenë shumë intensive. Gjithashtu edhe jashtë kufirit të Shqipërisë në basenin e lumit Vjosa këto reshje kanë qenë shumë intensive.Gjatë ditës së sotme e Shtunë (dt.02.12.2017) deri nesër e Diel (dt.03.12.2017), reshjet maksimale 24 orare, priten mesatare deri lokalisht intensive.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

Open Link

Tara fotografohet me Teuta Krasniqin por nuk është nëna e saj😯🤔😮

Tara është vajza e aktores Teuta Krasniqi.E si e ëma, edhe ajo duket se do vazhdojë rrugën e aktrimit, pasi po merr pjesë në serialin ‘Çka ka shpija’ në një nga episodet e kësaj serie.Kjo gjë është kuptuar nga disa fotografi të hedhura në rrjetet sociale.

Tara shihet me disa nga aktorët e kastit të këtij seriali.E një ndër to, është fotoja me aktoren Teuta Krasniqi.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

E Tmerrshme! Fshati Shqiptar i zhytur nën ujë!

Sikur duket nga pamjet e Report Tv fshati Ferras ndodhet nën ujë, ndërsa banorët janë në katet e sipërme të banesave të tyre, pasi uji arrin mbi 2 metra. Banorët shprehen se kanë refuzuar të largoheshin nga banesat.

Ata presin që të largohen ujërat duke mos pranuar që të braktisnin banesat, ndërsa shprehen se është hera e tretë që kalojnë përmbytje.
Tejkalo hapesiren e meposhtme per te shikuar videon –

E dhimshme! Me lot në sy Mihrija tregon historinë më të hidhur të jetës..(Video)

E dhimshme! Me lot në sy Mihrija tregon historinë më të hidhur të jetës.

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha ka shpërthyer në lot teksa ka rrëfyer historinë më të hidhur të jetës së saj në emisionin “Express”.

Për të shikuar pamjet e videos, klikoni në hapësirën me poshtë:

Tragjedi, Vdes këngëtarja Shqiptare, lëndohet 32-vjeçari nga Ferizaj

Vajza që ndërroi jetë në aksidentin e ndodhur në hyrje të Kalimashit pasditen e së dielës ishte një këngëtare e muzikës popullore të Mirditës, Stela Gjoka.Ngjarja ndodhi në rrugën e Kombit, në afërsi të tunelit të Kalimashit.Një mjet tip “Volkswagen” që drejtohej nga vetë këngëtarja doli nga rruga dhe u përplas me barrierat.Një nga pjesë e trafikndarëses depërtoi mespërmes makinës.29 -vjeçarja nga Mirdita ndërroi jetë dy orë pas aksidentit, kurse 32 vjeçari nga Ferizaj i Kosovës ndodhet në spital.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –