Keni këso lloj gungash në qafë ose pas veshit? Atëherë duhet ta lexoni këtë ..

Cistat epirdermoide janë dukuri relativisht e zakonshme për shumë njerëz. Disa i referohen cistave epidermoide si cista dhjamore, por kjo është gabim,cistat dhjamore vërtetë janë të rralla dhe origjinën e kanë nga gjëndrat dhjamore.

Megjithati, nganjëherë infeksioni ose paraqitja e tyre mund të çojë deri në kërkimin e një mënyre për largimin e tyre.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

Çmenden serbet, Këngëtarja Ceca kërkon Shqiptarin që Kishte pas lidhje me të në vitin 1998 (Video)


Këngëtarja Serbe e njohur edhe në trojet e Shqiptarëve, në një portal ka thënë ajo: Në moshë të re kisha provuar një mardhënie me një Shqiptar dhe atë nat e shijova si as një natë tjetër në jetën time.Prej atëher nuk kam mundur ta gjej atë person, kjo ngjarje ka ndodhur diku rreth vitit 1998-1999 thot ajo.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

 
Open Link

Dalin analizat për helmin që piu gjenerali kroat në Hagë, ky është lloji i helmit😯😮😯😮

Analizat paraprake vërtetojnë se në shishen e vogël nga e cila piu i dënuari për krime lufte, Sllobodan Pralak, në Gjykatën e Hagës, kishte një substancë kimike (kimikate) vdekjeprurëse.

Thanë prokurorët holandezë.Ata kanë deklaruar po ashtu se së shpejti do të kryhet edhe autopsia.Pralak tronditi Tribunalin Penal Ndërkombëtar .
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

E fundit tronditet Shqiperia / Reshjet marrin jeten e…

Një elektricist ka humbur jetën ditën e sotme në Fier si pasoje e vershimeve ,ai ishte duke punuar.Sipas informacioneve policore: Rreth orës 16:15, S V., rreth 50 vjeç, banues në një fshat te vendit tone .

Duke punuar në një shtyllë elektrike e kan zene vershimet.Për pasojë shtetasi ka gjetur vdekjen e menjëhershme, njofton Policija.

Open Link

Befason Tani edhe Blero: Teuta poston foto me Adonisin të veshur njësoj, Blero i shkruan koment, jeta nuk është…(Foto)

Image result for Befason Tani edhe Blero: Teuta poston foto me Adonisin të veshur njësoj, Blero i shkruan koment, jeta nuk është…(Foto)
Befason Tani edhe Blero: Teuta poston foto me Adonisin të veshur njësoj, Blero i shkruan koment…Para disa ditëve Teuta komentoi në foton e Afronës me Tarën, por ja që tani vjen edhe reagimi nga Blero, ku Teuta në rrjetet sociale ka publikuar një foto me Adonisin ku janë të veshur njësoj, ku dhe nuk mungoi në foto edhe komenti interesant nga Blero, ku ai shkruajti, jeta nuk është…

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 
Open Link

Meterologia: Pas shiut vjen lajmi i mirë, ja kur do të kemi ditë me diell

Reshjet prekën gjithë vendin dhe alarmi shkoi deri në vendin fqinj, duke paralajmëruar Shqipërinë për situatën e keqe dhe përmbytjet që pasuan parashikimet. Megjithatë, duket se më e keqja kaloi.

Tanja Porja,u shpreh se reshjet e shiut nuk do të jenë më prezentë gjatë javës së ardhshme, të paktën deri ditën e enjte.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

E rëndë në Greqi, merr flakë në rrugë autobuzi me 30 shqiptarë

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, është sulmuar në veri të Mitrovicës teksa po qëndronte në një kafene pasi mori pjesë në një tryezë ku u diskutua për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

Sulmi ka ndodhur sonte në orët e mbrëmjes dhe është kryer nga grupi i Milan Radoicicit,t, i cili është i dyshuar edhe për djegie të veturave.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

LAJM I MIRË! Për gjithë Kosovarët, ja se çka po ju ndodh Sërbëve të Kosovës!


Në Seminarin e Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare janë duke marrë pjesë edhe disa serbë.

Përveç shumë të huajve që po shfaqin interesim për të mësuar shqipen, janë edhe këta serbë që erdhën nga Serbia, njofton Klan Kosova.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

Open Link

Drithëruese: Shikoni çka i bëjn mashtruesit nga Kosova kësaj loke Shqiptare (Video)


Një familjes në Sadovinë, i ka mbet ahuri i zbrazët.Kjo pasi djali i tyre e gjeti një shitës dhe i shiti ato, por shitësi qëlloi mashtrues dhe familja paratë nuk i panë asnjëherë.

Policia dje ka arritur ta arrestoj njërin nga të dyshuarit, njofton Klan Kosova.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

Open Link

Dy qytetet ku do të bëhet nami me përmbytje nesër dhe pasnesër

Image result for permbytjet ne shqiperi
Emergjencat Civile bëjnë me dije në dy ditët në vazhdim qytetet jugore do të jenë më të rrezikuarat nga përmbytjet.Më të rrezikuarat janë qytetet e Beratit dhe Vlorës.Pasi në këto dy qytete, dy lumenjtë Osumi dhe Vjosa, pritet të dalin furishëm nga shtretërit e tyre.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

Open Link