E braktisur për të vdekur, foshnja dyditëshe ia del të mbijetojë

Një foshnjë dyditëshe, me kordonin umbilikal ende të hequr nga trupi i saj është gjetur e braktisur nga patrullat e policisë dy ditë më parë në Oman.Foshnja, e cila është një vajzë.

Dyshohet se është fryt i një marrëdhënie jashtë martesore dhe për të shpëtuar nga turpi nëna e saj e ka braktisur dy ditë pasi e ka sjellë në jetë.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

Ndodhi më e keqja! Lumi i rrezikshëm del furishëm nga shtrati! Ikni, ikni, ikni!


Lumi Vjosa sapo ka dalë nga shtrati.

Uji i lumit ka dalë në zonën e Memaliajt.

Sakaq niveli i ujit në Lumin e Vjosës në zonën e Përmetit tregon se pas disa orësh zonat fushore në rrjedhën e këtij lumi, kryesisht në Fier dhe Vlorë do të përmbyten.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

Open Link

Përmbytjet, Rama falënderon Bashën: Të shpëtojmë jetët e njerëzve


Kryeministri Edi Rama ka perseritur thirrjen per te qene te vemendshem banoret e zonave perreth Vjoses qe do te preken ne oret ne vijim nga prurjet e shumta te ujit.Ai ka pasur disa falenderime ne fjalen e tij teksa ndodhej me ministren Olta Xhacka ne uren e Mifolit.“Dua te falenderoj Lulzim Bashën që dje ka shprehur mirëkuptimin për të ndërprerë diskutimet që ishin në rendin e ditës për buxhetin nga ana e opozitës dhe për të na dhënë…

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

 
Open Link

A do të martoheshit me një vajzë apo mashkull serb? Ja çfarë thonë të rinjtë shqiptarë (VIDEO)

"/

Gazeta “Zëri”, në janar të vitit të kaluar pati organizuar një sondazh me qytetarët në Prishtinë“A do të martoheshit me një femër serbe apo me një mashkull serbe”, është pyetja e saj.

Disa prej të anketuarve shprehen se nuk do të pranonin kurrë që të martoheshin me serbë, ndërksa ka edhe të tjerë që kanë thënë se do të pranojnë.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

Banori nxjerr bagëtitë e mbytura, fjalët e tij të këpusin shpirtin: Ja Edi Rama, Mziu, o shtet, buka e gojës…

Ndërsa reshjet kanë ulur disi intensitetin gjatë ditës, pas në disa zona ngelen dëmet e pallogaritshme. Valiasi në Bashkinë e Kamzës ishte një prej zonave më të prekura nga përmbytjet.

Dje disa familje u evakuuan nga forcat e ushtrisë, duke i shpëtuar nga rreziku për jetën, por bagëtitë e tyre mbetën në stalla e kasolle.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

Open Link

“Na kanë gjete budall, nuk jena për pushtet, more nanen javë lujsha tanëve”

Një qytetar i revoltuar beri një deklaratë ne një televizion te Kosovës, ku tha se popullin po e trajtojnë sikur “budallen’ ndërsa thotë se Kosovaret nuk janë për politike.

“Edhe pozita edhe opozita njejt janë, po na trajtojnë sikur budalla, more nanen tanëve ju’a lujsha” shprehet ky qytetar!

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link –

 

 

 

 

 

Open Link >