”Unë jam Elda Halili. Por mund të isha vajza apo motra juaj, më ndihmoni. Dua të jetoj”

Jam 16 vjeçe dhe jetoj në “Bathore”, Tiranë. Ju shkruaj dhe ju flas sot, të gjithëve ju, nëna, baballarë, motra, vëllezër, apo miq dhe mikesha të dikujt. Dua të rrëfej historinë time. Me shpresën se ju do ta lexoni deri në fund dhe me shpresën që në këtë botë të stërmadhe, diku, dikush, do të vejë dorën në zemër.
Gjithçka ndodhi pasditen e 25 shtatorit, të vitit 2004, para 12 vitesh, kur unë isha vetëm 4 vjeçe.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Shëroni diabetin, kolesterolin dhe sëmundjet e veshkave, me ilaçin që mund ta përgatisni vetë

Bamia është bimë fantastike, e cila ofron veti të shumta shëruese. Kjo bimë në mënyrë të pabesueshme është e pasur me nutriente. Kjo bimë mund të konsumohet gjatë gjithë vitit, në mënyra të ndryshme, e pjekur, e zier, e shtypur apo e konservuar, transmeton gazeta Kosova Sot Online.
Konsumimi i saj ofron veti të shumta shëruese, si:-Ul nivelin e kolesterolit-Parandalon diabetin-Zbut simptomat e astmës-Parandalon sëmundjet e veshkave.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

Shokuese: Sapo ndodhi, tronditet Shqiperia Arbeni vret gruan e tij vetem pse ajo…(Pamje)

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare. Një grua 42 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 14:30. Policia ka arrestuar burrin e saj, dhe sipas të dhënave do të dënohet me shumë vite burg, pasi që edhe në banesë kishte kamera dhe e kan regjistruar momentin kur ai e qëllon gruan e tij me thikë
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Tronditëse: Ka shumë të vdekur, Përplasen 2 aeroplana në zonën e…(Foto/Video)

Ka shumë të vdekur, Përplasen 2 aeroplana në zonën e…Disa media kane lajmruar nje aksident tronditës i cili ka ndodhur para pak castesh ku thuhet qe ne bord kishte mjaftueshem pasagjer, ku shumë prej tyre janë të lënduar, ndërsa ka edhe të vdekur, ku mes tyre ishin edhe 2 shqiptarë,
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 
Reklama > Link

Flet pronari i restaurantit të parë në botë që servon mish njeriu: Ja sa e blej dhe sa e shes një kilogram mish njeriu në restaurant

Duket e pabesueshme, por po raportohet se në Japoni është hapur restoranti i parë në botë që ofron mish njeriu.
Restoranti i frikshëm gjendet në Tokio dhe mban emrin “The Resoto ototo no shoku ryohin”, që do të thotë “vëllai i ngrënshëm” ndërsa u ofron klientëve të tij mishin e njeriut në një çmim që shkon nga 100 në 1000 dollarë.
Besohet se pjata më e shtrenjtë me mish njeriu kushton 1193 dollarë.
Ky lajm ka nisur të përhapet me shpejtësi ditët e fundit në disa nga forumet dhe faqet e ndryshme në internet.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Donald Trump i vuri flakën botës, liderët e shteteve: Lufta nisi! Zoti na ndihmoftë!

Cila është gjëja e parë që i thonë prindërit fëmijës, kur janë gati afër zjarrit?-Mos derdhni benzinë mbi të!Pse?Sepse injorimi i kësaj këshille dhe të bësh duke menduar vetëm veten bën që zjarri menjëherë të shpërthejë në një top shumë më të madh dhe më të furishëm të flakës së dhunshme, duke rrezikuar jetën e të gjithëve në afërsi me tySot, Presidenti Donald Trump ka marrë miliona ton benzinë dhe e ka hedhur atë në të gjithë Lindjen e MesmeVendimi i tij për të njohur zyrtarisht Jeruzalemin si kryeqytetin e ri të Izraelit dhe për të lëvizur atje ambasadën amerikane nga Tel Avivi, është një akt joshësor i provokimit me paramendim.Dhe shumë shpejt mund të jetë një kërcënim shumë më shqetësues për paqen botërore sesa edhe kriza e Koresë së Veriut.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 
Reklama > Link

Mbahuni njerëz :Moti për orët në vijim dhe nesër: Shtrëngata shiu, dëborë dhe …

Sot pasdite kan qenë të qeta me një intenzitet të ulët.Nesër priten reshjet lokale, ato mund te jen shum ndryshe nga moti sic ka qene me pare, kete e kan lajmeruar edhe meteorologet te cilet bene nje apel tek qytetaret qe te jene ne gadishmeri dhe te kujdesshem ne cdo moment,por vendet te cilat do kaplohen nga keto reshje jan ne vendin tone..
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Gjen një arkë të groposur në pyll, sapo kupton çfarë është, mbeti pa fjalë dhe nuk e hapi atë më (Video)

Derisa po kërkonte objekte me një pajisje për zbulimin e metaleve, hasi në një arkë thesari të cilën nuk e hapi. Pasi që nxori arkën jashtë gropës, mbrenda saj pa një zvarranikë që e tmerroi, i cili e bëri atë mos ta hapte fare këtë arkë dhe ta kthente prapë aty ku ishte, ja dhe video kur ai e hapi arkën,
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 
Reklama > Link

Letra e Aurelës për të bijën do t’ju mekë së qari: Mezi mbushesha me frymë kur… (foto)

Aurela Gaçe ka përlotur rrjetin këtë mëngjes me një mesazh që ja ka dedikuar vajzës së saj të vogël.Këngëtarja përmes letrës prekëse i rrëfen të bijës sakrificat e një nëne dhe të familjarëve të tjerë që një fëmijë të vijë në jetë i shëndetshëm Letra ka emocionuar rrjetin dhe po bëhet virale.Javet e fundit me ty ishin nga ato te veshtirat, ku dukej sikur oksigjeni mezi mbushte mushkerite, brinjet , kockat, kembet thernin çdo moment, une rendohesha cdo dite e me shume, stomaku digjej si vullkan nga acidi, ne duar…
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

E Pabesueshme: Nusja Shqiptare u Arrestua në dasëm pasi dhëndri e kuptoi që ajo ishte një…

Në këtë video të një dasme shihet duke hyrë një grup policësh për të arrestuar nusen, pasi që u futën mbrenda ata afrohen tek nusja ku ajo ishte duke kërcyer dhe e arrestuan. Por edhe më shokuese është se atë në polici e lajmroi dhëndri përshkak se ai e kishte kuptuar se ajo ishte një…
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin