Dy të vrarët mbrëmë në Bazel të Zvicrës janë qytetarë nga Kosova, por edhe më shokuese ja për cka lindi konflikti (Foto/Video)

Viktimat e vrasjes së mbrëmshme që ndodhi në kafen “Caffe 25”, në Bazel të Zvicrës janë qytetare nga Kosova, duke ju refertuar burimeve të policise kantonale te Bazelit. Viktimat nga vrasja e mbrëmshme në Bazel të Zvicrës, hanë dy shqiptar, 27 dhe 39 vjeçar me shtetësi shqiptare, ndërsa edhe i plagosuri është 24 vjeçar, ndërsa agresoret janë 30 deri në 40 vjet nga Evropa lindore. M.B., që sipas të dhënave është njëri nga shqiptarët e vrarë, por edhe më shokuese është se ja për cfarë arsye filloi konflikti, ju sjellim edhe videon kur ndodhi vrasja
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta, ja si…

Njeriu që tronditi botën: Kanceri mund të shërohet për tre minuta

Mendimet mund të formojnë fushë të fuqishme elektromagnetike dhe të ndikojnë edhe në mjedisin përreth nesh.Sapo kjo teknikë të zhvillohet, ajo nuk do të jetë më vetëm “trillim”, por një teknologji me të cilën do të trajtohet kanceri dhe sëmundjet e tjera.

Ka shumë njerëz të cilët janë shëruar nga kanceri dhe sëmundje të tjera, vetëm duke kontrolluar mendimet e tyre dhe duke menduar pozitivisht.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Gjenerali Amerikan ‘dridhë’ Serbinë dhe Rusinë me këtë deklaratë për Kosovën!

Është e nevojshme prania më e madhe e NATO-s në Kosovë për shkak të angazhimit të Rusisë në Ballkan, ka deklaruar komandanti i ushtrisë amerikane në Evropë, gjenerali Curtis Scaparrotti gjatë debatit në Këshillin për forcat e armatosura në Senatin amerikan.

Në pyetjen e senatorit Jordy Ernst nga Ajova se a pajtohet se është e nevojshme prania më e madhe e NATO-s në Kosovë.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Kartëmonedha e re 10 mijë lekë, me Himnin Kombëtar!

Këshillit Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë në mbledhjen e datës 6 dhjetor 2017 ka miratuar tematikën e kartëmonedhës me kurs ligjor 10 mijë lekë të reja.Ky është vendimi që ka marrë Këshillit Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë në mbledhjen e datës 6 dhjetor 2017.

Vendimi miratoi tematikën që do të pasqyrohet në kartëmonedhën shqiptare me kurs ligjor me vlerë 10000 lekë.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Amerikanët marrin në kontroll hapësirën ajrore të Shqipërisë, “fluturojnë” miliona dollarë

Kjo marrëveshje është firmosur mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe kompanisë amerikane “Lockheed Martin Global, Incorporated”, e cila konsiston në blerjen e sistemit të integruar të vëzhgimit të hapësirës ajrore të Shqipërisë.

Sistemi i radarëve do të instalohet në Pukë. Faza e parë e projektit do të kushtojë 22.266.000 USD. 19.139.000 USD .
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Flet pronari i restaurantit të parë në botë që servon mish njeriu: Ja sa e blej dhe sa e shes një kilogram mish njeriu në restaurant

Duket e pabesueshme, por po raportohet se në Japoni është hapur restoranti i parë në botë që ofron mish njeriu.Restoranti i frikshëm gjendet në Tokio dhe mban emrin “The Resoto ototo no shoku ryohin”, që do të thotë “vëllai i ngrënshëm” .

Ndërsa u ofron klientëve të tij mishin e njeriut në një çmim që shkon nga 100 në 1000 dollarë.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

“Kujt i bërtet ti…!”, Edi Rama qohet në këmbë dhe…

Sipas Fevziut, qeverisë i janë dashur katër vjet për ndërtimin e pedonales dhe vetëm kanë shtruar disa rrugica. Kaq ka mjaftuar, që në studio, kryeministri të shfaqë shenja të theksuara nervozizmi.Fevziu: Shikoni shife, kam qenë me Shkullakun këtë javë.

Pas një vonese të gjatë të kryeministrit, ku një panel gazetarësh e prisnin, drejtuesi i emisionit u shpreh se Rama po vonohej pasiPo vishet..
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Reagimi i fortë: Ja si i quan Erdogan politikanët kosovarë

Portali online “Almakos” ka publikuar një lajm, në të cilin thuhet se Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan ka thënë se politikanët e Kosovës janë të fëlliqur dhe të korruptuar.“Almakos”, portali shqiptar nga Maqedonia.

Ka publikuar një lajm në të cilin thuhet se Presidenti i Turqisë i ka quajtur politikanët e Kosovës “të fëlliqur”.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Albert Dumani përlotet në emision, historia e tij e trishtë do t’ju prekë edhe ju

I ftuar sot në emisionin “Rudina” ishte drejtori i programacionit të TV Klan, Albert Dumani i cili si çdoherë kur është i ftuar, flet për programet e reja apo serialet turke që transmetohen në TV Klan. Mirëpo sot.

Pasi zbuloi se çfarë do ndodhë në episodet më vonë të serialit “Sulltanesha Kosem”, Rudina i tha se këtë herë do e pyeste edhe për jetën private.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Rusia po ngjall frikën Shqiptarëve duke dërguar avionë dhe tanke për Serbinë (Pamje)

E frikësuar prej ndikimit të NATO-s dhe BE-së, Rusia bëri këtë javë dërgesën e parë të premtuar, të avionëve luftarakë në Serbi, ndërsa më shumë automjete ushtarake dhe mbrojtje kundër-ajrore pritet t’i dërgohen aleatit të vjetër rus në të ardhmen e afërt.

Teksa në Ballkan tensionet sa vijnë e rriten.Rusia ofroi avionët me dy motorë, në gjendje të arrijnë shpejtësi maksimale.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme