Pezullohet mësimi: Priten temperatura shumë të ulëta dy ditët e ardhshme

Ministri i Arsimit,Shkencës dhe Teknologjisë,Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim që të vazhdohet ndërprerja e mësimit në të gjitha institucionet e arsimit parauniversitar edhe më datë 1 mars 2018 (e enjte) dhe 2 mars 2018 (e premte).

Ky vendim është marrë pas mbledhjes së raporteve për gjendjen e krijuar nga temperaturat e ftohta nëpër komuna.
Vazhdo të plotë lajmin

Japonia fshehtas ndërtoi helikopterë luftarakë

Gjenerata e re e anijeve që mbajnë helikopterët ushtarakë të Japonisë është projektuar fshehurazi për operacionet e fluturimit dhe uljes, duke i lejuar ata të shërbejnë.

Si transportues avionësh që ndodhen rreth avionit F-35B të gjeneratës së pestë, një forcë e Vetë-Mbrojtjes Detare Japoneze e pensionuar..
Vazhdo të plotë lajmin

Çfarë thotë urina juaj për shëndetin urinimi i shpesht dhe ngjyra e urinimit

Sistemi urinar është një nga mënyrat kryesore të menjanimit nga trupi të: ujit të tepërt, kripave, drogave, helmeve dhe substancave të tjera, andaj ia ven të hidhni një shikim.

Nëse keni ngrënë panxhar apo diçka tjetër me ngjyrë të kuqe? Sasia nxjerrur e pigmentit varet nga personi në person..
Vazhdo të plotë lajmin

Media zvicerane Bonapartin e quan “shqiptari nga Korsika”

Kolumnisti i medias zvicerane derbund.ch, Peter Schibler, ka shkruar së fundi një artikull sipas së cilët do ndihmonte gjithë filloristët për të mësuar më lehtë historinë helvete dhe njëkohësisht me pak fjalë.

Pasi tregon përmendjen e parë në histori të emrit Helvet (58 para erës sonë), personalitete si Angrí Gisáng..
Vazhdo të plotë lajmin

Nëse Hani Hudhër Me Mjaltë Për Shtatë Ditë, Ja Çfarë I Ndodh Trupit Tuaj

Ka një arsye pse gjyshet gjithmonë ju sugjerojnë të hani pak hudhër. Hudhra mund të bëjë mrekulli në shëndetin tuaj!Shkenca ka filluar të zbulojë atë çfarë gjyshja juaj tashmë e dinte;

Hudhra mund të forcojë sistemin imun kundër baktereve dhe mund të ndikojë për të mirë në zemrën tuaj..
Vazhdo të plotë lajmin

Antimafia italiane nxjerr bllof Bashën e LSI-në: Policia shqiptare e ndali vetë kokainën që vinte nga Kolumbia, pa ndihmën e Italisë

Prokurori Kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizmit, Federico Cafiero de Raho, ka reaguar pas operacionit për sekuestrimin e 613 kg kokaine që vinte nga Kolumbia.

Ai nënvizon se ky operacion është zhvilluar vetëm nga policia shqiptare, pa ndihmën italiane.Prokurori Kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizmit, uron përzemërsisht Prokurorinë dhe Policinë shqiptare për operacionin..
Vazhdo të plotë lajmin

“I çoj mill partizanëve”… Kush është shoferi i kamionit me 180 milionë euro kokainë që u kap në Durrës (Foto)

Një sasi rekord kokaine, plot 613 kg e 350 g, është kapur brenda një kamioni me banane mbrëmjen e djeshme në Portin e Durrësit.Kokaina kapte vlerë tregu mbi 180 milion euro dhe kishte si destinacion kompaninë në Maminas “Arbri Garden” shpk.

Me pronar biznsemenin Arbri Çekaj, i shpallur tashmë në kërkim. Në flagrancë sakaq..
Vazhdo të plotë lajmin

“Messi nuk është njerëzor, FIFA nuk duhet ta lejojë të luajë”

Carlos Queiroz, trajneri i kombëtares së futbollit të Iranit, ka deklaruar se Cristiano Ronaldo është futbollisti më i mirë në botë, ndërsa Messi “nuk është njerëzor dhe për këtë arsye FIFA nuk duhet ta lejojë që të luajë futboll”.

Trajneri portugez deklaroi për fifa.com: “Gjithmonë them se Messi është i jashtëzakonshëm..
Vazhdo të plotë lajmin

Pse duhet akuzuar policia edhe kur kap gjysëm toni kokainë?!

Në 20 dhjetor 2017 policia e Hamburgut kapi një sasi droge rekord, prej 3.8 tonelatash kokaine e pastër. Droga e kap në tre dërgesa të veçanta nga Amerika e Jugut, në portin e Hamburgut.

Autoritetet gjermane deklaruan se vlera e drogës së kapur në tregun me pakicë ishte rreth 800 milion euro..
Vazhdo të plotë lajmin

E FUNDIT / Tronditet Kosova sapo ka vdekur nga acari.. kujdes pamjet (Video)

Moti i ftohtë me erë dhe ngrica ka marr edhe viktimën e parë në Mitrovicë.Mësohet se nga ftohti ka vdekur i ngrirë Hetem Beqiri, i njohur si “Heta”.

Ata që e kanë njohur “Hetën” e dijnë se ai ka qenë një njeri i pasherr, që është ushqyer edhe veshur fal humanizmit..
Vazhdo të plotë lajmin