Bota në ankth: SHBA-ja voton për të rrëzuar Presidentin Trump, ndodh e paimagjinueshmja

Ligjvënësit amerikanë votuan në një “tryezë” të hapur nëse do të aprovonin akuzat që fajësonin Donald Trump, të paraqitura nga Përfaqësuesi i Teksasit.Vetëm 127 nga 194 demokratët e senatit votuan pro rezolutës.

Ndërkohë 238 republikanët e partisë së Trump votuan për të hedhur poshtë përpjekjen e parë zyrtare për rrëzimin e tij.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Lajm tragjik: Sapo ndodhi, Humb jetën Arbenita, vritet nga i dashuri i saj, arsyeja tronditëse (Kujdes Pamjet)

Ngjarja tragjike ka ndodhur para disa minutave, Arbenita ka humbur jetën ku ajo u vrit nga i dashuri i saj, në momentin e kryerjes së krimit, në banesë ka qenë edhe nëna e saj ku ajo e ka gjetur të pajetë Arbenitën në dhomë. Ajo u vra nga i dashuri i saj, i cili pasi bëri vrasjen ka ikur menjëher. Por Në banesë kishin kamera dhe e kan regjistruar momentin kur ajo vritet nga i dashuri, ja ju sjellim edhe videon të këtij momenti tragjik,
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

Vrasesi i Adeles jam i pafajshem nuk isha vetvetja kur e vra… (Video)

Me ne fund u zbardh edhe vrasja e gazetares te njohur Adela Xhamani. Por me interesante qe ndodhi kur u merrte ne pyetje vrasesi qe e vrau Adelen ku thoshte se me lironi un jam plotesisht i pafajshem edhe pse un e bera ate akt. Por me interesantja qe ndodhi gjat marrjes ne pyetje te vrasesit pa pritmas u paraqit aty b…..
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

Bëhuni gati/ Dimri i vërtetë vjen të hënën në Shqipëri, vendi do mbulohet nga bora deri nje 1 meter!

Ndonëse me ardhjen e vjeshtës janë ftohur pak temperaturat, ju sigurojmë që akoma nuk keni parë asgjë nga i ftohti.Fundjava do të jetë me vranësira dhe shira, ku të dielën në mbrëmje do ketë shira të dendur deri në mesditën e të hënës.

E njëjta situatë do të paraqitet deri në mbrëmjen e së hënës, kur temperaturat do të ndryshojnë dukshëm duke rënë me disa gradë.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Lajm tragjik: Sapo ndodhi, Humb jetën Arbenita, vritet nga i dashuri i saj, arsyeja tronditëse (Kujdes Pamjet)

Ngjarja tragjike ka ndodhur para disa minutave, Arbenita ka humbur jetën ku ajo u vrit nga i dashuri i saj, në momentin e kryerjes së krimit, në banesë ka qenë edhe nëna e saj ku ajo e ka gjetur të pajetë Arbenitën në dhomë. Ajo u vra nga i dashuri i saj.

I cili pasi bëri vrasjen ka ikur menjëher. Por Në banesë kishin kamera dhe e kan regjistruar momentin kur ajo vritet nga i dashuri.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Lajm i Madh, Urime! Ja me çka ndihmon Amerika Kosovën (Pamje)

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Greg Delaëie, dhe Drejtori i Agjencisë së Shteteve të Bashkuara për Zhvillim Ndërkombëtar (USAID) në Kosovë, James Hope, nënshkruan sot marrëveshjen mbi grantin e objektivave zhvillimore midis SHBA dhe Kosovës në vlerë të 25 milionë dollarëve.

Me këtë grant do të mbështeten aktivitetet e USAID në Kosovë, të orientuara në tri fusha: sundimi i ligjit dhe qeverisjes.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Sa herë ju ka rrahur burri? Ja si përgjigjen gratë shqiptare

Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave, gazetarja e emisionit investigativ “Boom” në Ora News ka pyetur gratë shqiptare se sa herë i ka rrahur burri.Të intervistuarat, kryesisht në mesomoshë e marrin me “sportivitet” këtë pyetje dhe reagojnë duke qeshur.

Disa nga përgjigjet e tyre janë me të vërtetë interesante dhe do t’ju bëjnë edhe juve të qeshni.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

VIDEO tronditëse: Shqiptari që kishte shkuar për pushime vdes në aeroportin e Milanos, pasi po e ndiqnin 5 policë

Një 44-vjeçar shqiptar ka gjetur vdekjen në mënyrë tragjike në aeroportin e Malpenses në Milano.

Viktima është identifikuar si Aldo Laçi.

“Repubblica.it” shkruan se ai ishte me pushime dhe po priste bashkëshorten e tij.

Por, nuk dihet se për çfarë arsye, pesë policë italianë e kanë ndjekur për disa metra me vrap atë dhe më pas e kanë shtrirë përdhe.

 

 

 

 

 

 

Reklama > Link

Rrëmben kushërirën 20 vjeçare në mes të ditës, pasi ajo kishte refuzuar që të martohej me të (VIDEO)

Një ngjarje në kufi të të pabesueshmes na vjen nga Turqia, ku një vajzë 20 vjeçare Zelal Topçul është rrëmbyer me forcë nga kushëriri i tij.

Ajo ka qenë me një shoqe në autobus, ku disa persona e kanë tërhequr nga krahu me forcë dhe e kanë futur në një veturë të bardhë, shprehen dëshmitarët.

Nga kamerat e sigurisë është bëri i mundur identifikimi i autorëve i cili ishte Dervish Topçul, kushëri i 20 vjeçares.
Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin
 

 

 

 

 

 

Reklama > Link

Sa herë ju ka rrahur burri? Ja si përgjigjen gratë shqiptare

Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave, gazetarja e emisionit investigativ “Boom” në Ora News ka pyetur gratë shqiptare se sa herë i ka rrahur burri.

Të intervistuarat, kryesisht në mesomoshë e marrin me “sportivitet” këtë pyetje dhe reagojnë duke qeshur.

Disa nga përgjigjet e tyre janë me të vërtetë interesante dhe do t’ju bëjnë edhe juve të qeshni.

Per te vazhduar me shume kliko ne reklame ose hap artikulin

 

 

 

 

 

 

Reklama > Link