Si e la pa koment Erdogan gazetaren franceze e cila tentoi ta provokojë atë

Si e la pa koment Erdogan gazetaren franceze e cila tentoi ta provokojë atë / Rexhep Taip Erdogan vizitoi Algjerinë dhe një gazetarë atje i bëri një pyetje provokative duke i thënë:a konsideroni që turqit ishin okupues të Algjerisë?

U përgjigj:po të ishin turqit okupues,pyetjen do ta parashtroje në turqisht e jo në frengjisht.
Vazhdo të plotë lajmin

Doktorët paralajmërojnë: Këto janë 4 faktorët e mpiksjes se gjakut që të gjithë duhet ti dinë për t`u mbrojtur

Në mbarë botën, mpiksjet arteriale të gjakut shkaktojnë një në katër prej të gjitha vdekjeve.Përveç kësaj mpikset e gjakut në vena janë veçanërisht të rrezikshme për ata persona te cilet kane probleme me zemren.

Simptomat e para mund të jenë vdekja e papritur ose kolapsi..Është me të vërtetë një vrasës i heshtur.
Vazhdo të plotë lajmin

Aksidenti me vdekje në autostradë, Gjykata e Tiranës jep vendimin për Aqif Rakipin

Gjykata e Tiranës pranoi kërkesën e prokurorisë për të pushuar hetimet ndaj ish-deputetit të PDIU-së, Aqif Rakipi, i cili u përfshi në një aksident me pasojë vdekjen e një shtetasi, në gusht të vitit të kaluar.

Sipas prokurorisë, e cila u bazua në dy akte ekspertimi, ish-deputeti Rakipi rezultoi i pafajshëm.
Vazhdo të plotë lajmin

Shqiptaret janë te çmendur, nëse ju jepen vizat atëherë Europa është e rrezikuar nga këta terrorist..(Video)

Image result for vuk jeremic

Vuk Jeremiq, kryetar i Partisë Popullore të Serbisë ka thënë se Aleksandar Vuçiq shumë shpejt do t`ia japë kosovës karrigen në Organizatën e Kombeve të Bashkuara.

Kjo sipas tij, meqë Vuçiq për ta ruajtur pushtetin e tij, ka bërë marrëveshje me ndërkombëtarët të cilat ia sigurojnë vendin Kosovës në OKB.“.
Vazhdo të plotë lajmin

Greqia refuzon propozimin për emrin e Maqedonisë që do ta donin të gjithë shqiptarët

Pala greke nga e para ka refuzuar propozimin Republika e Maqedonisë-Shkupi’, që sipas intelektualëve shqiptarë, është propozimi i cili më së tepërmi u konvenon shqiptarëve. Në lojë mbeten ‘e re’,‘e epërme’,‘veriore’,dhe ‘e vardarit’

Ministri i punëve të jashtme i Greqisë Nikos Kotzias i ka dorëzuar kryeministrit të Greqisë Aleksis Cipras..
Vazhdo të plotë lajmin

Studiuesja ruse: Shqipëria e Madhe bëhet realitet brenda pak viteve

Epoka e shqiptarëve në Ballkan ka filluar, ndërsa për popullin serb 25 vitet e ardhshme do të jenë të errëta, thotë në një intervistë për mediat serbe, Anja Filemonit, anëtare e Akademisë së Shkencave Ruse.

“Projekti i Shqipërisë së Madhe ka marrë një impuls të ri. Duket se Perëndimi e ka përmbyllur..
Vazhdo të plotë lajmin

Ngjarje e rëndë/ E rrahin me leva në mes të Tiranës dhe më pas…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në kryeqytet.Incidenti është shënuar në rrugën ‘’Bardhyl’’ dy persona të paidentifikuar kanë grabitur dhe rrahur me leva një person duke i marrë dhe motorin.

Personat kanë qenë të maskuar ndërsa janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes,së bashku me motorin e grabitur.
Vazhdo të plotë lajmin

Tualeti juaj do të qëndrojë gjithmonë i pastër dhe me erë të mirë. E gjithë ajo çka ju duhet është kjo!

Pastrimi i tualetit është një nga punët më të pakëndshme, por gjithsesi jemi të detyruar ta bëjmë sepse higjena ndikon në mënyrë direkte në shëndetin tonë.

Mbajtja e një tualeti të pastër dhe pa baktere është dicka shumë e rëndësishme për shëndetin e gjithë familjes. Jo vetëm që tualeti juaj..
Vazhdo të plotë lajmin

E turpshme, deputetja e Vetëvendosjes thotë se liberalizimin e presin vetëm njerëzit e sëmur… ( VIDEO )

Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku vlerëson se sot Kosova gjendet në një situatë të rëndë si pasojë e keqqeverisjes prej pasluftës.Sipas saj, Serbia qëndron shumë më mirë në raport me BE-në.

“Sot Serbia është shtet i privilegjuar për pranim në Bashkësinë Evropiane, i ka hap pas hapi kriteret dhe datat..
Vazhdo të plotë lajmin