E pabesueshme ku arrestohet Çapja, me 3 mbiemra, super i kërkuari nga Interpoli për kokainë

Policia e Elbasan, Interpol Tirana dhe FNSH-ja kanë arrestuar dje në Elbasan, Besnik Çapja, person i shpallur në kërkim ndërkombëtar.Ai ishte i kërkuar nga Interpol Roma që nga viti 2011 si anëtar i një organizate kriminale, që trafikonte sasi të mëdha kokaine.

Ndaj, edhe do të ekstradohet për në Itali. 40-vjeçari Besnik Çapja, lindur dhe banues në Elbasan, rezultonte me tre emra.
Për të lexuar të plotë, tejkalo hapësirën e mëposhtme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *