Avionët turq shkatërrojnë anijen dhe radarët grek, simulimi i ushtrisë alarmon Athinën

Katër avionë F-35 të Turqisë janë ngritur nga baza e tyre pasi konstuan një anije ushtarake armike që kishte hyrë në ujërat turke duke e goditur atë me raketa të avancuara.

Avionët e tjerë shkatërrojnë një sistem radarësh armik dhe më pas kthehen në bazë.E gjitha kjo është një simulim..
Vazhdo Artikullin e plotë

Vrau veten pas sherrit me të fejuarin, flasin familjarët e vajzës nga Korça

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur në qytetin e Korçës,ku një vajzë i ka dhënë fund jetës pasi ka pirë fostoksinë.Ajo ka debatuar ashpër me të fejuarin dhe më pas ka kryer veprimin fatal.

Viktimë e kësaj ngjarjeje të rëndë është 20-vjeçarja Erisa Veis, e cila ka gjetur vdekjen e menjëhershme..
Vazhdo Artikullin e plotë

Duke fotografuar djalin e saj, kap momentin më të keq në historinë amerikane (FOTO)

Duke fotografuar djalin e saj, kap momentin më të keq në historinë amerikane (FOTO)

Dita që njerëzve në të gjithë botën iu është gdhendur në kujtesë mbetet 11 shtator 2001. Ishte sulmi terrorist më vdekjeprurës në tokën e Amerikës, dhe rreth 3,000 njerëz u vranë kur dy aeroplanë u vërsulën drejt Kullave binjake.

Gjatë gjithë këtyre viteve, shumë imazhe të këtij sulmi janë shfaqur në publik..
Vazhdo Artikullin e plotë

Do skandalizoheni, meteorologia nxjerr tabelën: E frikshme çfarë na pret të premten

Edhe dita e enjte, sipas meteorologeve do te jete shume e ftohte dhe me reshje debore, por nga e premtja, do te rriten temperaturat dhe ne zonat veriore te Shqiperise, aty ku situata eshte ekstreme keto dite, do te ndodhe e pabesueshmja.

Meteoalb ka nxjerre nje tabele ku duken temperaturat ekstreme..
Vazhdo Artikullin e plote

Debati i plotë Basha-Imami në kryesinë e PD, ish-ministri nuk pranon propozimin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi kryesinë e PD ditën e sotme ku mes emrave që propozoi për ngritjen e një grupi pune për ndryshimet statutore brenda partisë, ishte dhe Arben Imami.

Kritik i fortë ndaj Bashës, Imami nuk pranoi të jetë pjesë e këtij grupi pune, raporton gazetarja Elda Menga.
Vazhdo Artikullin e plotë

New York Times “fundos” Bashën: Ja si kryeopozitari u lidh me rusët dhe paguan lobuesit në SHBA

Gazeta më e madhe amerikane dhe një ndër më prestigjozet,i ka kushtuar një artikull të zgjeruar lidhjeve të kryeopozitarit Lulzim Basha me Rusinë dhe përpjekjeve të tyre për të ndikuar në zgjedhjet elektorale.

Në raportin e saj media e njohur lidh drejtpërsëdrejti lobistin e Bashës me kompaninë ruse..
Vazhdo Artikullin e plotë

Lista Serbe vendos përfundimisht për Demarkacionin: Ky është vendimi!

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, të mërkurën e dërgoi në Kosovë, njeriun më të besuar të tij, Nikolla Selakoviq.

Sekretari i Presidencës serbe, ishte në fshatin Lapnasellë, për të diskutuar me liderët lokal, për dialogun të brendshëm në Beograd, karshi Prishtinës.

Ish deputeti i Kosovës, Nenad Rashiq, i tha Selakoviqit..
Vazhdo Artikullin e plotë

Ndërrimi i orës: Ky është lajmi që po e presin të gjithë

Ndryshimi i orës çdo pranverë dhe çdo vjeshtë së shpejti do të jetë një gjë e së kaluarës pasi Parlamenti Evropian votoi pak ditë më parë në favor të mbajtjes së të njëjtës kohë gjatë gjithë vitit.Megjithatë,rezoluta nuk është detyruese.

Rezoluta e miratuar përfshin studimin e Shërbimit Kërkimor Evropian të tetorit 2017.
Vazhdo Artikullin e plotë

Momenti kur 37-vjeçari ekzekuton të atin biznesmen, në mes të ditës – në Mersin të Turqisë (Video)

Momenti kur 37-vjeçari ekzekuton të atin biznesmen, në mes të ditës – në Mersin të Turqisë (Video)

Janë publikuar pamjet e një krimi të rëndë brenda familjes në Turqi.Në pamjet e filmuara nga kamerat e sigurisë shfaqet një 37-vjeçar duke vrapuar drejt të atit biznesmen, të cilin e qëllon për vdekje dhe më pas largohet me shpejtësi.

Sipas “Hurriyet”,37-vjeçari Erhan Alaca qëlloi me pistoletë të atin Mahmut Alaca..
Vazhdo Artikullin e plotë

Një vajzë e vogël në treg i habit të gjithë dhe shet mollë 9 dollarë për kilogram, por kur burri i vjetër mori vesh arsyen e vërtetë ai bëri dicka që askush nuk e priste

Kjo vajze e vogel quhet Mia. Ajo ka patur një jetë të vështirë që kur ishte fëmijë. Babai i saj vdiq pasi u rrëzua nga shkëmbinj malor kur mbledhin bimë bimore për t’u shitur.

Mia ishte vetëm pesë vjeç kur babai i saj vdiq, duke lënë vetëm nënën e saj..
Vazhdo Artikullin e plote