Ju kujtohet vogëlushi simpatik nga filmi “Shëtitja e bebit”? Ku është ai sot dhe me çfarë merret?

Me siguri se ju kujtohet foshnja e bukur nga filmi i famshëm “Shëtitja e bebit”, i cili u rrëmbye nga tre burra dhe ai disi arriti të shpëtojë prej tyre duke iu dhënë një mësim të mirë.

E pra,pas 23 vitesh,ai vogëlush është rritur dhe tani është shndërruar në një djalë shumë simpatik..
Vazhdo Artikullin e plotë

Si bëhesh shtetas grek? Lehtësohen procedurat. Përfitojnë emigrantët shqiptarë

Greqia nxjerr rregulla të reja për dhënien e nënshtetësisë, në një lëvizje që sipas ministrit të Brendshëm Panos Skurletis u jep mundësinë mijëra emigrantëve që ta marrin atë.

“Duam me qëndrimin tonë të dërgojmë mesazhet e duhura në të gjithë botën kundër ksenofobisë dhe racizmit.Duam t’i japim shanse të gjithëve..
Vazhdo Artikullin e plotë

Vrasja e kryemafiozit grek, mikut të Alket Rizait, hetuesit bëjnë një zbulim shokues

Vassilis Stefanakos,u vra në mënyrë mafioze,në mes të Athinës.Ai cilësohej si një nga kokat e krimit në shtetin Helen.Të tjera detaje dalin nga hetimet për vrasjen e tij.Sipas asaj që shkruajnë mediat helene dyshohet se vrasësit mund të jenë shqiptarë.

Ato shkruajnë se autorët kanë kryer një vrasje të “pastër”..
Vazhdo Artikullin e plotë

Grekët ironi me turqit: Avionët amerikanë në Egje, rrëzojini po jua mbajti!

Tensioni është i lartë mes Turqisë,Greqisë dhe Qipros pas disa incidenteve në ishujt e kontestuar mes tyre, të cilat kanë ndodhur në një periudhë kur vendet janë duke ndarë zona ekskluzive ekonomike në Egje.

Në këtë situatë, një flotë amerikane është nisur për në Mesdheun Lindor duke marrë në mbrojtje anijen..
Vazdho Artikulli të plotë

“21 janari do ta ndjekë deri në frymën e fundit, Sali Berishën. Duroni, s’keni parë gjë akoma…”

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu, deklaratat e Berishës një ditë më parë, kur u shpreh se pas 21 janarit do vriste me snajper Edi Ramën, nëse ai do tentonte të organizonte sërish një demonstratë përpara Kryeministrisë, i ka cilësuar lajthitje.

I ftuar në emisionin “45 minuta” me gazetarin Denis Minga në Report TV..
Vazhdo Artikullin e plotë

Dorëzoi mandatin e deputetit, demokrati Halimi bën një tjetër lëvizje

Dorëzoi mandatin e deputetit, demokrati Halimi bën një tjetër lëvizje

Pak kohë më parë, Eduard Halimi dorëzoi mandatin e deputetit të Partisë Demokratike. Tashmë, Halimi duket se ka ndërmend të shkëpusë të tjera fije me politikën.

Që sot, ish-deputeti ka lajmëruar se do të mbyllë faqen e tij zyrtare në Facebook, ndërsa do të mbajë një tjetër profil personal.
Vazhdo Artikullin e plotë

Patozi sfidon Lulzim Bashën: Të pres në çdo ekran, portal e gazetë, për të folur për thasët me euro për çdo leje ndërtimi …

Po shoh që i paske dhënë zemër vetes, Lulzim, dhe paske kërkuar distancim nga krimi dhe nga trafiku i drogës, si një kusht për të pasur një vend tek Republika jote, që nuk është më e re. Komplimente, sinqerisht.

Po pse duhet të kërkosh kaq pak?Pse të mos e shtojmë ne numrin e detyrimeve.
Vazhdo Artikullin e plotë

“Dridhet” Serbia, Këta janë tre biznesmenët Shqiptar që po e blejnë jugun e Serbisë

Gazetas serbe “Alo”, në një artikull të publikuar sot, shkruan se politikanë shqipëtarë si Behgjet Pacolli apo Ramush Haradinaj,janë duke korruptuar zyrtarë serb,me qëllim që të blejnë pasuri të patundshme në jugun e Serbisë.

Burime të kësaj gazete aludojnë se ky plan është ide e kryeministrit të Kosovës,Hashim Thaçit dhe kryeministrit..
Vazhdo Artikullin e plotë

Italianët e shpuan kontenjerin me kokainë, por e lanë të vinte në Shqipëri që të kapeshin ‘Peshqit e mëdhenj’ (Foto)

Detaje interesante janë zbuluar nga kapja e 180 milionë eurove drogë në kontenierin e bananeve në portin e Durrësit.Ditën e sotme katër agjentë të antidrogës amerikane, DEA, kanë zbarkuar në portin e Durrësit, aty ku erdhi droga e porositur nga Kolumbia.

Këta agjentë mësohet se kanë ardhur nga Greqia..
Vazhdo Artikullin e plotë

Ju kujtohet djali i vogël i gjakosur nga sulmet në Alepo, shihni si është ai sot

kkk_1515650811-3052398

Sulmet në Alepo u konsideruan si një ndër sulmet më të egra, ku përveç militantëve vdiqën dhe u lënduan shumë civilë.

Ndër të lënduarit ka pasur edhe shumë fëmijë,por fotoja që e theu internetin në atë kohë ishte ajo e djalit të vogël që kishte humbur gjithçka nga sulmi në Alepo.
Vazhdo Artikullin e plotë