Shqipëria kushton 153.6 miliardë dollarë, çfarë vlen më shumë në vendin tonë?

Në një vlerësim të fundit për pasuritë e kombeve nga ana e Bankës Botërore, Shqipëria është çmuar me vlerën 153.6 miliardë dollarë.

Në këtë vlerësim janë përfshirë njerëzit, prodhimi kombëtar dhe pasuritë natyrore, ku pjesën më të madhe e zë kapitali njerëzor me rreth 66 miliardë lekë apo 42% të shumës totale.
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Berisha: Do ta qëlloja dhe vetë Ramën me snajper më 21 janar! Vjen reagimi i fortë nga zyrtari i qeverisë

Vjen reagimi i parë nga zyrtari i qeveristë pas deklaratës së fortë bërë mbrëmjen e djeshme nga ish-kryeministri Sali Berisha i cili tha “Do ta qelloja dhe vetë me snaiper Edi Ramën në 21 Janar.”

Është zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ai i cili i kthen përgjigje Berishës ..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Alarm në Egje, një tjetër ishull grek nën bllokadën turke

Turqia vazhdon me qëndrimin e saj provokues në Detin Egje, pasi dërgoi një Navtex për operacionet e kërkim-shpëtimit duke mbuluar të gjithë ishullin e Kasterlorizos në Mesdheun lindor.

Sipas Navtex-it 345/2018, territori i tokës turke dhe rajoni i detit rreth ishullit grek të Kastelorizos do të bllokohen nga 7 marsi.
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Dëshmitari i kokainës hedh poshtë alibinë e qeverisë

Alibia e qeverisë se kontenieri i ngarkuar me banane ku ishin fshehur 613 kilogramë kokainë nuk përputhet as me dëshminë e një prej të arrestuarve në magazinën e Maminasit.

Dëshmia e Donald Lushajt krijon një kontradiktë të re në shpjegimin që i bën Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj dështimit..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Rama jep lajmin e mirë nga Greqia: emigrantët shqiptarë më në fund do kursejnë para për… (Video)

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur si urim mengjesi per ndjekesit e tij ne Facebook,nje video informuese per heqjen e vules apostike me Greqine,e cila u kursen shqiptareve miliona.

“MIRËMËNGJES 😃 dhe me këtë video që shpjegon se si heqja e vulës apostile me Greqinë u kursen qytetarëve shqiptarë 6.7 milionë euro..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Akuza e fortë e gazetarit: Si e mbylli dosjen e Arbër Kuliçit (Çekajt), i besuari i Llallës, Besim Hajdarmataj

Pas zbulimit të 613 kg kokaine që vinte nga Kolumbia, doli se pritësi i drogës, Arbër Kuliçi (Çekaj), kishte edhe një dosje tjetër për trafik droge, por ajo ishte mbyllur në mënyrë misterioze.

Gazetari Flamur Vezaj,që ka punuar për shumë vite pranë Prokurorisë, thotë se dosja është mbyllur nga njeriu i besuar..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

LAJM I FUNDIT/ Përgatituni për RREZIKUN, Instituti i Gjeoshkencave jep alarmin: Ç’do ndodhë sot pasdite dhe nesër

Nga llogaritjet hidrologjike të IGJEUM-it, rezulton se lumenjtë do të kenë prurje të larta në pjesën veriore të territorit. Kjo për shkak të kombinimit të shkrirjes së dëborës.

Si pasojë e rritjes së temperaturave dhe reshjeve të pritshme. Sot (e martë, dt.06) dhe në vazhdim përgjatë datave 7 dhe 8 Mars 2018..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

Pse foshnja në duart e lypëses është gjithmonë në gjumë?

Një gazetare boshnjake ka bërë një zbulim tronditës i cili duhet të zgjojë ndërgjegjen e të gjithëve. Në storjen e saj për revistën boshnjake Magazin,

Gazetarja tregon se si e ka ndjekur organizimin e bandës së lypsarëve, të cilët “mbrohen” dhe kontrollohen nga një boss i tyre.
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

E bujshme/ Ndahet pas 20 vitesh martesë nga bashkëshortja, aktori i madh shqiptar (Foto)

Lajmi i bujshëm i ndarjes së tyre ka pushtuar mediat.Ata kishin 20 vite së bashku,mirëpo duket se gjithçka ka marrë fund.Është fjala për aktorin me origjinë shqiptare,Xhim Belushi.

Xhimi dhe Jennifer Sloan i kanë dhënë fund martesës së tyre dhe mediat e huaja bëjnë me dije se ditën e djeshme..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë

U largua nga politika, Eduard Halimi tjetër lëvizje pas dorëzimit të mandatit: Nga sot…

Fill pasi dorëzoi mandatin e deputetit, duket se Eduard Halimi ka zgjedhur të ndërpresë të gjitha lidhjet me politikën.Së fundmi ai ka publikuar vendimin për të shkëputur kontaktet me ndjekësit e tij.

Prej ditës së sotme, ish-deputeti ka lajmëruar se do të mbyllë faqen e tij zyrtare në Facebook..
Hap reklamën / Vazhdo Artikullin e plotë