Motori i aeroplanit me 96 pasagjerë “shpërthen” në ajër/ Video

Një aeroplan i dizajnuar britanik me 96 persona në bord u detyrua të bënte një ulje emergjente pas “shpërthimit” të një motori.Sipas mediave të huaja.

Motori është parë “varur” lirshëm dhe udhëtarët pohuan se panë tymin shpejt pas ngritjes nga Aeroporti Ndërkombëtar Manas në Kirgistan.Siç thuhet më tej, aeroplani i Tez Jet..
Vazhdo të plotë lajmin

Për të ulur tensionin e lartë, ju duhet një lugë me…

Një studim i fundit, që ka përfshirë mijëra persona, ka treguar se kosi e ul me 20% rrezikun e tensionit të lartë. Efekti është vënë re më shumë te femrat, pasi meshkujt konsumojnë shumë më pak kos.

Sipas studiuesve amerikanë,Të mirat e kosit pesë herë në javë ishin edhe më të mëdha..
Vazhdo të plotë lajmin

Rama në Amerikë, ish-miku i tij: Ai është sëmurë rëndë

Ndërkohë që ditën e sotme është mbledhur Kuvendi dhe diskuton për një sërë çështjesh të rëndësishme si Projektligji për task forcën mjekësore në Ballkan dhe ratifikim e traktatit të marrëveshjes për detin.

Por shumë ministra mungojnë e gjithashtu edhe vetë i pari i qeverisë,kryeministri Rama.Kryeministri Rama gjendet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.
Vazhdo të plotë lajmin

Shkon tek varri i nënës, vë duart në kokë kur sheh se …

Një banor i fshatit Belishovë në Mallakastër, ka mbetur i tronditur nga ajo që ka parë, kur ka shkuar të për vizituar varrezat.

Ai ka parë se varri i nënës së tij ishte dhunuar, pasi i ishte dëmtuar pllaka e qivurit. Menjëherë pas kësaj ngjarjeje ai ka bërë denoncim në polici.
Vazhdo të plotë lajmin

Kjo lule nuk duhet të mungojë në shtëpinë tuaj, arsyeja do ju habisë

Vjen gjithnjë e në rritje interesi për bimët që mund të mbahen brenda në shtëpi dhe NASA,ka analizuar karakteristikat e disa luleve,dike arritur në përfundimin se Pothos është më e dobishmja për pastrimin.

Bima që shikoni në fotografi eliminon elementët toksik në ambient,të cilët mund të jenë një problem i vërtetë..
Vazhdo të plotë lajmin

Ne të gjithë hamë hudhra, dhe nuk jemi të vetëdijshëm se çka bën në zemrën tone

Të gjithë e dimë se është e shëndetshme, dhe tani është konfirmuar zyrtarisht. Ja çfarë është e gjitha.Organizata Botërore e Shëndetësisë kohët e fundit njoftoi se hudhra si një shtesë ushqimore është një ilaç i madhë në luftën kundër hiperlipidemisë dhe aterosklerozës.

Hudhra është një burim i shëndetit.Si një shtesë ushqimore, rekomandohet…
Vazhdo të plotë lajmin

“Do i fus plumbin në gojë Berishës”: Kërcënimi i Azemit nga SHBA për Sali Berishën, që nuk ia fali kurrë

I akuzuari dhe i denuari per vrasjen e Azem Hadarit, Ismet Haxhia tregon ne nje interviste dhene per “Panorama” se ish-kryeministrit Sali Berisha i interesonte eleminimi i Hajdarit.

Duke dhene versionin e tij te ngjarjeve te asaj kohe,ai thekson se “qëllimi i Sali Berishës ishte shumëplanësh: të hiqte qafe Azem Hajdarin..
Vazhdo të plotë lajmin

RRËFIMI/ Sekretari i Mehmet Shehut: Të pathënat e bunkerëve të Enverit

Flet ish-zyrtari i lartë i ushtrisë shqiptare, Hysen Qendro: Vendi ynë i vogël me numër të kufizuar forcash dhe mjetesh, e ka të domosdoshme përgatitjen që në kohë paqeje të çdo elementi të mbrojtjes, ku një ndër kryesorët është edhe fortifikimi

Z. Qendro, përse në atë sistem, fortifikimi ishte domosdoshmëri e mbrojtjes sonë?
Vazhdo të plotë lajmin

Ish-ministri i LSI-së i kthehet Monikës dhe Bashës: Jemi shumë keq, s’kemi asnjë kandidat. Këta kujtojnë se bëhet politikë vetëm me protesta e kritika

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka kritikuar partinë e tij dhe opozitën në përgjithësi.Sipas tij, është e pafalshme që një vit para zgjedhjeve vendore, opozita nuk ka asnjë kandidat dhe nuk ka promovuar asnjeri.

“Me thënë të drejtën, është e pafalshme për Opozitën, që nuk ka kandidatë për kryetar të bashkive!
Vazhdo të plotë lajmin