Kujdes! Ky përbërës që konsumoni çdo ditë, jo vetëm i shkrin dhëmbët tuaj, por shkakton dhe kancer në tru

Të gjithë kemi dëgjuar dhe e dimë që lëngjet me gaz nuk janë të mira për ju. Kjo sepse mund të përmbajnë high fructose corn syrup apo edhe aspartame që sjellin diabet dhe kancer në tru.

Por nuk e di nëse keni dëgjuar për acidin fosforik i cili gjendet pothuajse..
Vazhdo të plotë lajmin

Rrena e radhës e Berishës, Bashës dhe Palokës me “arrestimin” ne Itali të shefit të antidrogës të Vlorës. Ja si dolën bllof

Ne rrjet po lexoj se gjate nje operacioni te madh antidroge të antimafias italiane jane arrestuar 25 trafikante italiane dhe shqiptare.Shefi i opozites tha se mes te arrestuareve ka dhe drejtues te larte te policies (hajer inshallah)

Ndersa portale qe furnizohen me informacione te klasifikuara qe nga pertej detit thone me emer e mbiemer.
Vazhdo të plotë lajmin

Los Angelos Foshnja varroset për së gjalli, kalimtari dëgjon të qarat dhe e shpëton

Gjendet në Los Anxhelos një fëmijë i varrosur për së gjalli në bregun e lumit Compton. Foshnja ishte varrosur pranë një piste biçikletash.Një kalimtar i rastit ka dëgjuar të qarat e bebes dhe trupi i tij ishte akull i ftohtë prej temperaturave të ulëta.

Kordoni i kërthizës ende nuk i ishte.
Vazhdo të plotë lajmin

Prindërit e shitën për 22 euro, ndërsa sot e njeh dhe e do gjithë bota!

Është një aktor, regjisor, këngëtar kinez. Ka lindur në Hong Kong.Në fillimet e veta ai njihej me nofkën Sing Lung (Dragoi), ndërsa karriera e tij përfshin një sërë filmash të realizuar në Kinë dhe në ShBA.

Pra fjala është për legjendën e aktrimit që njohim ne Jackie Chan.Prindërit e kishin shitur..
Vazhdo të plotë lajmin

Vajza rrinte gjithë ditën në ballkon, ajo që zbuloi nëna e shokoi

Një vajzë nga Fieri e cila qëndronte gjatë gjithë kohë i ka bërë mjaft përshtypje nënës së saj.Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show” vajza qëndronte gjithë kohën në ballkon pasi fliste me komshiun përballë.

Gazetari tha se komshiu ishte i martuar dhe me fëmijë,por gjatë paradites ishin në punë dhe shkollë..
Vazhdo të plotë lajmin

“Je djalosh i ri! Mos më trego mua ti, të të vijë zor!” Plas sherri në emisionin e Eni Vasilit

Aksioni i Policisë së Shtetit për ndalimin e sasisë rekord prej 613 kilogramësh kokainë në Durrës, ka sjellë nxehjen e gjakrave mes dy panelistëve në emisionin “Studio e Hapur”.

Një sherr verbal ka plasur mes gazetarit Basir Çollaku e ish kreut të SHISH Fatos Klosi.Gazetari e ka akuzuar ish kreun e SHISH..
Vazhdo të plotë lajmin

Liliana Hoxha zbulon lidhjen mes Nexhmijes e Ramizit: Ja çfarë ishin

“Nexhmije Hoxha e Ramiz Alia kanë qenë të lidhur nga UDB-ja që në kohën e Zogut”.Kështu është shprehur Liliana Hoxha, bashkëshortja e Sokolit, djalit të ish-udhëheqësit komunist.

Enver Hoxha, në një intervistë për “Panorama” teksa është pyetur:Përse Nexhmija do të punonte kundër Enver Hoxhës në një aleancë me Ramiz Alinë.
Vazhdo të plotë lajmin

Flet miliarderi Zamir Mane: E vërteta e miqësisë me Ramën, Berishën, Frangajn…

Zamir Mane,njeriu më i pasur në vend në disa renditje në vite radhazi ka qenë përballë gazetarëve Andi Bushati dhe Ylli Rakipi në emisionin “Të paekspozuarit” në TCH.

Ai mohoi të ketë influencë në vendimet e politikës.I pyetur për lidhje të tij me qeveritarët pavarësisht partisë që ndodhet në pushtet..
Vazhdo të plotë lajmin

Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë me çka të ushqehen (Video)

Varfëri e skajshme në një familje 11 anëtarëshe në Gllogovicë, nuk kanë me çka të ushqehen (Video)

Derisa temperaturat minus po mbretërojnë në vend, familja Bekteshi nuk kanë me çka të ngrohen dhe as çka të hanë.Ismajl Bekteshi kryefamiljari i 11 anëtarëve.

Prej tyre 9-të fëmijë është duke u përballur me varfëri të skajshme derisa nga pamundësia e kujdesit po i ngordhin edhe delet të cilat i kishte..
Vazhdo të plotë lajmin

Zbulohet krimi makabër në Vlorë, Nusja e dogji burrin dhe vjehrrën për se gjalli..

Policia e Vlorës ka zbardhur ngjarjen makabre të ndodhur në janar të këtij viti në Vlorë ku u vranë dhe më pas u dogjën nëna dhe djali i saj.Njoftimi i plotë:Vlorë-

Konferencë për shtyp e Drejtorit të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, Gentjan Shehaj, për zbardhjen dhe dokumentimin me prova ligjore..
Vazhdo të plotë lajmin