Presidenti rus, Vladimir Putin ka dhënë sot një fjalim të frikshëm

Presidenti rus,Vladimir Putin ka thënë se shteti i tij ka zhvilluar dhe testuar me sukses armë të reja bërthamore,duke përfshirë raketa bërthamore lundruese dhe dronë nëntokësor bërthamor,për të cilat presidenti ka pretenduar se nuk mund të ndalen nga armiqtë.

Në fjalimin e tij të sotëm të mbajtur para kombit në Moskë.
Vazhdo të plotë lajmin

“Vrasësi i mbipeshës”, 1 lugë çaji i kësaj erëze mund t’ju bëjë të humbisni 15 kg në 3 muaj!

Nje nga menyrat me te mira per te rene ne peshe eshte te pershpejtoni metabolizmin dhe sistemin tretes.Kjo gje mund te arrihet permes nje diete te ekuilibruar dhe aktiviteti te rregullt fizik.

Sipas nje hulumtimi te kryer ne Universitetin e Shkencave Mjekesore ne Iran,studiuesit kane bere ekzaminimin e dy grupe njerezish.
Vazhdo të plotë lajmin

Oficeri serb tentoi të përdhunojë shqiptaren, sot sëpata që i preu kokën është simbol i fshatit…

Fshati Brezë i Karadakut, dikur heroik, tashmë është një fshat i braktisur dhe i harruar nga autoritetet qeveritare. Në këtë krahinë nuk ka asnjë kusht jetesë.

Ndonëse disa banorë vijojnë të frymojnë aty. Pa rrugë, pa ambulancë dhe pa shitore, thjeshtë të lënë në mëshirë të Zotit..
Vazhdo të plotë lajmin

Vrau gruan dhe e mbajti fshehur për 1 vit, 75-vjeçari i habitur sot në gjykatën e Fierit

Namik Velaj, 75 vjeçari banues në Patos i cili akuzohet se ka vrarë bashkëshorten e tij Verke Velaj në janar të vitit 2017 është shfaqur i habitur sot në gjykatën e Fierit.

75-vjeçari është njohur me avokaten që do e përfaqësojë gjatë gjithë procesit por nuk e ka fshehur habinë.
Vazhdo të plotë lajmin

Pse është mërzitur Lulzim Basha nga bllokimi i 613 kg kokainë?

Lulzim Basha ka dalë sërish sot në një prononcim për mediat dhe ka sulmuar punën e policisë e cila dje pas një aksioni spektakolar arriti të bllokojë 613 kg kokainë me një vlerë 180 milionë dollarë.

Goditja që policia i bëri krimit dje, renditet ndër më të mëdhatë e bëra ndonjëherë ndaj..
Vazhdo të plotë lajmin

Më në fund : Në Parlamentin Europian Është Diskutuar Për Gjenocidin E Greqisë Ndaj Çamërisë!

Në Parlamentin Europian vazhdojnë takimet dhe bisedimet për vendet që kanë pësuar nga gjenocidi.Kështu në një takim të fundit ndër të tjera është diskutuar për Çamërinë,Armeninë,Ruandën e për shumë popuj të tjerë që kanë përjetuar gjenocid dhe çnjerëzim.

Nuk kishte se si të mungonte as përfaqësimi për popullin çam.Presidenti i Republikës së Çamërisë .
Vazhdo të plotë lajmin

Denoncimi/ Drejtori i emëruar nga Taulant Balla bën kërdinë në rryshfete dhe gjoba

Sali Berisha denoncoi Taulant Ballën,se ka emëruar si drejtor burgut në Durrës, i cili po fut celularë dhe drogë në burg në këmbim të 500 eurove rryshfet.

Dhe për më tepër po ushtron kontrolle për t’i kapur telefonat që të ndëshkojë me masa disiplinore punonjësit.Në mesazhin që publikoi Berisha në Facebook.
Vazhdo të plotë lajmin

Debati në Tv grek: Dora e fshehtë e Erdogan mbi Ramën, Shqipëria i heq Greqisë rreth 350 km det (VIDEO)

Në një debat televiziv në televzionin grek çështja e Pkatit Detar me Shqipërinë trrajtohet si një marrveshje e re në dëm të Greqisë, që do të mbyll përfundimisht problemet me Shqipërinë.

Marrveshja me Shqipërinë me shum se ndarjen e ZEE(ZONA EKSKLUZIVE EKONOMIKE) me shqiperine, mund te perbeje nje ligj-shembull..
Vazhdo të plotë lajmin

Pas përplasjes për kokainën, Rama i jep ultimatum Xhafës

Kapja e 613 kg kokainë në Durrës, solli një përplasje të papritur mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.Ishte ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

I cili reagoi fillimisht mbi aksionin e madh ku u kap droga me vlerë plot 118 milionë euro, duke falenderuar agjensitë e huaja për bashkëpunimin.
Vazhdo të plotë lajmin

Histori tragjike/ I vrau burrin e vjehrrën, fieraku kishte zënë dashnore kushërirën e gruas

Një shtëpi që gati të shembet,një fëmijë invalid, babai i verbër e pak orendi. Ky është mjerimi në shtëpinë ku Kasëm Pirjasi kishte hyrë kollovar dhe jetonte me gruan,dy vajzat,prindërit dhe një motër të bashkëshortes.

26-vjeçari u arrestua dje si autor i dyshuar i vrasjes së Selkije e Olsi Hoxhallari..
Vazhdo të plotë lajmin