E padëgjuar, zbardhen pazaret e Bushatit në Presidencë

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidentit të Republikës u pyet nga mediat për tre takimet me ministrin e jashtëm Bushati me Ilir Metën. Ai ka sqaruar Se:Është e vërtetë që janë zhvilluar tre takime me kërkesën e Ministrit Bushati, posaçërisht në datat 6 tetor 2017, 18 janar 2018 dhe 9 shkurt 2018.

Në takimin e datës 6 tetor vendin kryesor..
Vazhdo të plotë lajmin

Asnjëherë mos i hidhni dhëmbët e bebeve: Mund t’iu shpëtojnë jetën!

Dhëmbi i parë i qumështit që bie ruhet dhe të sjell fat! Është shpesh kjo një lloj tradite e përhapur mes prindërve, por me sa duket jo krejt pa bazë!

Dhëmbët e bebeve mund të jenë një thesar i vërtetë shërues. Bazuar në të dhëna shkencore, ne po iu tregojmë pse..
Vazhdo të plotë lajmin

Krimi në Vlorë: Zbulohet lidhja jashtëmartesore e nuses me 26-vjeçarin. Ja çfarë i nxorri zbuluar

Thuajse një muaj pas krimit makabër që tronditi Vlorën, ku Salkie dhe Olsi Hoxhallari, nënë e bir, u vranë dhe u dogjën në banesën e tyre, policia ka vënë në pranga autorët e dyshuar të krimit.

Bëhet fjalë për bashkëshorten dhe nënën e djalit të Olsi Hoxhallarit, Hysnie Hoxhallari…
Vazhdo të plotë lajmin

Veton Surroi godet Ramush Haradinaj: Serbia ta vrau vellaun, e ti po dëshiron ti falesh tokë

Shkrimtari e publicisti Veton Surroi ka shkruar sot në Facebook për dy dukuri që, sipas tij, po ndodhin njëkohësisht në Kosovë.Ky është postimi i Surroit: Kosova mund të thyejë shumë ligje , por jo edhe ato të fizikës..

Nuk mund të kërkosh të njëjtën ditë të integrohesh në Evropë (Juncker)..
Vazhdo të plotë lajmin

LAJMI I FUNDIT: Detaje nga vrasja e të riut në Ferizaj, vrasja ndodhi per nje … (VIDEO)

Një zënkë që nisi me fjalë përfundoi me vrasje.Kështu B.H. nga Ferizaj pas një telashe që pati me një person u qëllua me armë zjarri ku edhe ndërroi jetë.

Krejt kjo ndodhi rreth orës 18:45 në rrugën e ”Reçakut” në hyrje të qytetit.Në vendin e ngjarjes menjëherë dolën policia dhe ekipet e forenzikës.
Vazhdo të plotë lajmin

Bujar Nishani poston një “selfie” dhe jep alarmin: Më rrezikohet jeta seriozisht, vendi ka degraduar që kur ika unë…

Bujar Nishani, që ka mësuar të përdorë Facebook, bëhet herë pas here i gjallë në publik që kur la detyrën e presidentit, me akuzat që bën në drejtim të mazhorancës.

Sot shkruan se jeta e tij dhe e qytetarëve është në rrezik serioz, si pasojë e drogës.
Vazhdo të plotë lajmin

“Deri në fund të vitit Vuçiq do ta njohë pavarësinë e Kosovës”

Kryetari i lëvizjes Dveri Boshko Obradoviq e ka vlerësuar skandaloze një deklaratë të kryetarit të Serbisë në Berlin.Ai shton se Vuçiq në bisedë me kancelaren gjermane/

Ka theksuar se së shpejti do të arrijë marrëveshjen për kufirin e Serbisë e kjo do të ishte njohje e pavarësisë së Kosovës.Sipas tij.
Vazhdo të plotë lajmin

Është 75 vjeç dhe shëtitet në borë me pantallona të shkurtra, ai tregon se si e “mundi” të ftohtin përgjithmonë! (Video)

Edhe pse banorët e Vitez në Bosnje këtë mëngjes u zgjuan me temperatura deri në 14 gradë nën zero dhe nën dëborë, kjo nuk e dekurajojë Blashka Andriqin (75 vjeç) që, si edhe çdo ditë tjetër të ecte nëpër qytet.

Por kjo nuk është e gjitha,shkruajnë mediat e huaja..
Vazhdo të plotë lajmin

Pastroni Veshkat Për 15 Ditë: Recetë E Lehtë Dhe E Shpejtë!

Ky drithë i pazakonshëm eliminon gurin në veshka.Gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga gurët në veshka për të cilët përshkruhen ilaçe që ndihmojnë në afat të shkurtër.

Apo pacientët trajtohen me metoda të vogla apo të mëdha invazive pas të cilave periudha e këndelljes është e mundimshme dhe stresuese..
Vazhdo të plotë lajmin

Shtoni hirin në rutinën tuaj, lëkura do t’ju kthehet 5 vite pas….

Zeoliti është një substancë biologjikisht aktive, 100 për qind pluhur mineral natyral, i cili detoksifikon trupin, eleminon toksinat, metalet e rënda si dhe radikalet e lira.

Ky pluhur është plotësisht jo-toksik dhe nuk ka asnjë efekt anësor për shëndetin. Ai quhet ndryshe edhe hiri vullkanik, pasi krijohet me shpërthimin e vulkaneve..
Vazhdo të plotë lajmin