ShqiperiaLive

News Showbis Lifestyle Popnews

VIDEO/ Huliganët holandezë urinojnë në autobusin e Romës, media italiane iu publikojnë videon

Prej ditës së djeshme tifozët e holandës kanë shkaktuar shumë trazira në kryeqytet teksa kanë dëmtuar hapësirat publike por dhe kanë plagosur disa njerëz.

Natën e kaluar rrugët e kryeqytetit u kthyen në “fushëbetejë” mes dy grupeve të tifozëve, ndërsa mediat italiane kanë publikuar edhe një moment ku tifozët e Feynord kanë urinuar në autobusët e Romës.

Në prag të ndeshjes së madhe në Tiranë tashmë ndihet rivaliteti i fortë mes dy skuadrave dhe mbi të gjitha mes tifozëve./Gazeta Shqip

%d bloggers like this: