ShqiperiaLive

News Showbis Lifestyle Popnews

Pak para nisjes së ndeshjes/ Tifozët holandezë përplasen sërish me policinë, ‘ultrasi’ shtrihet barkas…

Pa nisur ende ndeshja, tifozët e të dyja skuadrave kanë shënuar një sërë incidentesh.

Kështu ka ndodhur dhe në momentet përpara hyrjes së tyre në stadium, ku një grup prej ultrasve të Feyenoord janë përplasur me policinë.

Siç shihet edhe nga pamjet, policia ndaloi një tifoz të Fejnordit dhe në atë moment u futen ultrasit duke u përplasur me policinë. Forcat e rendit, për të shmangur një përplasje fizike janë dorëzuar duke e liruar personi ne arrestuar./Gazeta Shqip

%d bloggers like this: