ShqiperiaLive

News Showbis Lifestyle Popnews

Berisha nxjerr dokumentin me firmën e Nanos: Si u ndryshua emri nga PPSH në PS

Kreu i PD, Sali Berisha ka publikuar një dokument në Facebook, ku sipas tij kemi të bëjmë vetëm me ndërrim të emrit nga PPSH në PS, 31 vjet më parë dhe jo rithemelim.

“Ja dokumenti! Per fallsifikatoret e historise qe paraqesin nderrimin e emerit si rithemelim!”, shkruan Berisha.

Dokumenti i cili mban firmën e Fatos Nanos është i 3 korrikut 1991.

288069531 585569519590821 2893629310404686243 N/Gazeta Shqip
%d bloggers like this: