ShqiperiaLive

News Showbis Lifestyle Popnews

Reshje shiu dhe i nxehtë afrikan! Parashikimi i motit për ditën e sotme

Deri në orët e mesditës kushtet e qëndrueshme atmosferike do të sjellin dominim të kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit.

Sipas MeteoAlb, në orët vijuese parashikohet të shtohen vranësirat, të cilat më të fokusuara do të jenë në zonat malore duke sjellë dhe reshje shiu, ku në zona të izoluara reshjet do të jenë dhe në formë rrebeshi.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë, duke luhatur vlerat nga 15 gradë Celsius deri në 39 gradë Celsius.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar në det dallgëzim 1-2 ballë.

Reshje shiu dhe i nxehtë afrikan! Parashikimi i motit për ditën e

/Gazeta Shqip

%d bloggers like this: