Aksidenti tragjik në Bullgari, seanca plenare nis me një minutë heshtje për 46 viktimat

Aksidenti tragjik në Bullgari, seanca plenare nis me një minutë

KUVEND- Ka nisur ditën e sotme seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë me një minutë heshtje për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Kujmtojmë se aksidenti ndodhi në një autostradë në Bullgari dhe turistët ishin duke u kthyer nga Turqia pas një vizite dy ditore. Fatmirësisht kanë shpëtuar nga ky aksident 7 persona të cilët gjenden jashtë rrezikut për jetën.

Prej orës 10:00 Kuvendi po diskuton Buxhetin e 2022 dhe Paketën Fiskale. Në datë 15 Nëntor, buxheti u miratua në parim. PS deklaroi se ky buxhet do të sjellë rritje pagash dhe investime në disa fusha./ Gazeta Shqip

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *